יחסיהם של המפורסמים עם הפפראצי מאז ומתמיד היו יחסים מורכבים: בעוד ידוענים מסוימים משלימים עם המחסור בפרטיות שמלווה את חייהם ומנופפים בחביבות לצלמים הסקרנים, אחרים דווקא מתקשים להכיל את עולו התובעני של הפרסום - ומתחמקים ממי שמבקשים לתעד אותם ברגעים הפחות זוהרים. בשנים האחרונות, השימוש התכוף באינסטגרם הפחית משמעותית את הדרמטיות המתלווה לחשיפות פפראצי, ויותר סלבס מתמסרים לצלמים ולא מרחיקים אותם. ובכל זאת, צלמי הפפראצי עדיין נתקלים בשאלה מוסרית מהותית שמלווה את ימי העבודה שלהם: ילדיהם של המפורסמים אותם הם מצלמים.

כן, גם ידוענים הם בני אדם וגם הם יוצאים לטייל עם ילדיהם הקטנים ברחוב, וכאן נשאלת השאלה - האם זה הוגן שצלמי הפפראצי יתעקשו לתעד אותם בכל זאת, או שנוכחותם של הזאטוטים הופכת את המעשה לפולשני ולא הולם? ובכן, מדובר בסוגיה שקשה מאוד להכריע בה, אבל יש מי שכבר יודעת טוב מאוד מה דעתה בנושא: בלייק לייבלי ("אחת שיודעת"), קורבן לתופעה בעצמה. בסוף השבוע האחרון, פורסמה באינטרנט סדרת צילומי פפראצי חדשים של השחקנית ושל שלוש ילדותיה הקטנות - ג'יימס בת ה-6, אינז בת ה-4 ובטי התינוקת בת הכמעט שנתיים, אותן היא כזכור הביאה לעולם עם בעלה ראיין ריינולדס.

לייבלי לא יכולה הייתה להישאר אדישה: בתגובה לפוסט של מגזין הדיילי מייל אוסטרליה, המכיל את סדרת התמונות, שיתפה לייבלי את האמת "המפחידה" שמאחורי התמונות. הפוסט המדובר כבר נמחק מאז, אבל גולשים זריזים כבר הספיקו לצלם מסך ולשמור את התגובה החריפה של לייבלי לעד. כפי שכתבה השחקנית, "אתם עורכים את התמונות האלה ביחד ככה שזה יראה כאילו אני מנופפת בשמחה, אבל זו רמאות. הסיפור האמיתי הוא: גברים עקבו אחרי הילדים שלי כל היום, קופצים ואז מסתתרים. אישה זרה ברחוב אפילו התעמתה איתם כי היא התרגזה ממה שהיא ראתה. כשניסיתי להתקרב ברוגע לצלם ששכרתם כדי לצלם את התמונות האלה בניסיון לדבר איתו, הוא ברח". 

השחקנית המשיכה וכתבה: "אתם עושים בדיקות רקע לצלמים האלה שאתם שולחים לעקוב אחר ילדים? איפה המוסריות פה? הייתי רוצה לדעת. או שפשוט לא אכפת לכם מהביטחון של ילדים? הצלמים שהיו מוכנים לדבר איתה, הייתי יכולה להסכים לחייך ולנופף וללתת להם לצלם אותי הרחק מהילדים שלי. כי זה היה מפחיד. תספרו את כל הסיפור, דיילי מייל, תקשיבו לעוקבים שלכם. גם הם מבינים שזה אפל ומכעיס שאתם משלמים לאנשים כדי לעקוב אחרי ילדים. בבקשה תפסיקו לשלם לגברים מבוגרים כדי להתחבא ולצוד ילדים. יש מספיק תמונות שיכולתם לפרסם בלי הילדים. בבקשה תמחקו, תתאפסו על עצמכם".

View this post on Instagram

A post shared by Comments By Celebs (@commentsbycelebs)