השחקן והקומיקאי בוב סאגט הלך לעולמו בחודש ינואר האחרון, בגיל 65. השחקן נודע בעיקר כאבא המסור דני טאנר מהסיטקום האייקוני "צער גידול בנות", אבל מעבר לכך – הוא היה מוכר גם כקומיקאי פרובוקטיבי למדי, שהתגאה בחוש ההומור מטונף ושנוי במחלוקת. כחודש לאחר מותו של השחקן, פורסמה סיבת המוות – משפחתו הודיעה בהצהרה לתקשורת כי השחקן, ששהה בבית מלון באורלנדו, מת כתוצאה מפגיעה בראשו. רשויות החוק מאשרות שלא היו בסביבתו סמים, ושמדובר היה בתאונה.

כעת, נחשפים פרטים חדשים על השעות האחרונות בחייו של סאגט. לפי צילומי האבטחה במלון הריץ-קרלטון שבאורלנדו, כשסאגט הגיע לבית המלון שעות ספורות לפני מותו הוא היה בסדר גמור. למעשה, השחקן אף עשה סלפי עם עובד בית המלון שקיבל את פניו בכניסה. אותו עובד, אורלנדו נונז בן ה-21, מספר שסאגט - שבדיוק חזר מהופעה - נראה היה בריא לחלוטין ואף שוחח איתו במשך מספר דקות. זאת, למרות שהשעה הייתה מאוחרת ולמרות שסאגט היה אחרי נסיעה ארוכה של שעתיים. אחרי שיחה קצרה, סאגט עלה לחדרו ונונז, שעובד כמחנה רכבים במלון, החנה את מכוניתו של השחקן.

בשיחה עם הצהובון TMZ סיפר נונז כי השחקן לא נראה היה פצוע וכי המכונית שלו הייתה במצב טוב, מה שמפריך את האפשרות שסאגט היה מעורב בתאונת דרכים. "לא ראיתי פציעות, הוא לא היה נראה פגוע. הוא לא בלע את המילים שלו. הוא היה בדיוק כמו שאני זוכר אותו מצפייה בו בטלוויזיה בתור ילד", אמר. לפי מסמך מטעם שריף מחוז אורנג', לאחר השיחה הקצרה עם נונז השחקן תועד במצלמות האבטחה של המלון כשהוא "הולך לאורך הלובי לכיוון המעליות, מבלי לעצור או לייצר אינטראקציה עם אף אחד". מהרגע בו נכנס לחדר ונעל את הדלת, דלתו של סאגט לא נפתחה עד הרגע שבו מצאה החדרנית את גופתו.

בוב סאגט | getty images (צילום: Phillip Faraone, getty images)
בוב סאגט | צילום: Phillip Faraone, getty images

כאמור, משפחתו של סאגט פרסמה הצהרה ובה אישרה כי השחקן מת כתוצאה מפגיעה בראשו. "הם אישרו שהוא קיבל מכה ממשהו בצד האחורי של הראש שלו, לא ייחס לזה חשיבות והלך לישון. סמים ואלכוהול לא היו מעורבים בכך". דו"ח נתיחה אישר כי השחקן סבל משברים מרובים בגולגולת לאחר שנפל לאחור, מה שגרם לדימום מוחי קטלני. סאגט סבל משבר בגולגולת, שברים מסביב לארובות העיניים, חתך בקרקפת ודימום בין המוח לבין הרקמה שעוטפת אותו, לפי דו"ח הנתיחה. נטען מטעם משרד השריף המקומי כי סאגט נפגע בראשו מ"חפץ קשיח, שמכוסה במשהו רך" – שכן העור בחלק האחורי של ראשו לא נתלש מקרקפתו. מאמינים כי הוא נפגע מראש המיטה. ראש המיטה היה מרופד מעט ובלט מהקיר החוצה.

משפחתו של סאגט עתרה לאחרונה לבית משפט באורלנדו במטרה למנוע את פרסומו של מידע נוסף בכל הנוגע לנסיבות מותו של השחקן. המשפחה דרשה ממשטרת מחוז אורנג' ומהמשרד הפתולוגי של המחוז לא לאפשר פרסום של מידע נוסף לגבי נסיבות מותו של השחקן, דוגמת חומרים כמו תמונות וסרטונים. אלמנתו של סאגט, קלי ריזו, ושלוש בנותיהם, הגישו את התביעה בחודש פברואר האחרון. "בזמן תהליך החקירה, החוקרים יצרו תיקיית חומרים שכוללת תמונות, הקלטות וידיאו וסאונד, מידע אודות הנתיחה המסווג על פי החוק ומידע נוסף שמוגן על פי החוק", נכתב בתביעה של המשפחה, על פי דיווח של רשת CNN. "אנחנו מאמינים שחלק מהחומרים האלו שנאספו על ידי השוטרים כחלק מהחקירה ושהגיעו לידי התקשורת חושפים את מר סאגט ומתארים חלקים מגופו בצורה גרפית".

כתוצאה מכך, בית המשפט בפלורידה העניק למשפחה צו מניעה זמני על פרסום התמונות והתיעוד מהפגיעה הקטלנית. כעת, אחרי צו איסור הפרסום הזמני, בית המשפט באורלנדו נעתר לבקשת המשפחה - והוציא צו מניעה שאוסר על פרסום אותם סרטונים, תמונות ומסמכים אחרים שנוגעים לנסיבות מותו של סאגט ושפרסומם עלול לפגוע במשפחה. משפחתו של סאגט הגישה את התביעה המדוברת לאחר שערוצי תקשורת שונים ביקשו להגיע למסמכים האלו, וזאת למרות שמדינת פלורידה אוסרת על פרסומם.