ביום שישי האחרון כל העולם התפנה כדי לעסוק בנושא אחד, ולשם שינוי כזה שאיננו קשור לנגיף הקורונה: העונה הרביעית של "בית הנייר". ההמתנה הייתה ארוכה, הציפיות היו בשמיים ונטפליקס אפילו שידרגה את החגיגה והשיקה במקביל גם סרט תיעודי אודות הצלחת הסדרה. רק שתגובות המעריצים לעונה החדשה מלמדות שהציפיות היו קצת גבוהות מדי.

בשרשור רדיט המוקדש לדרמת הפשע הספרדית, סיפר אחד הצופים על האכזבה שלו מהעונה החדשה: "בדיוק סיימתי לצפות בעונה הרביעית, אני היחיד שמאוכזב לגמרי? איך כל זה קשור לשודים (הנושא המרכזי של הסדרה, ר.א)? מאוד אהבתי את שני הפרקים הראשונים ואת שני הפרקים האחרונים וכל מה שבאמצע הרגיש פשוט מוזר". גולש אחר שלקח חלק באותו שרשור כעס גם הוא על מבנה העונה וציין שהיו בה חלקים רבים שהיו מיותרים לגמרי, תלונה שכיחה בקרב סדרות מבית נטפליקס. "כל הגרירה הזאת הרגישה כאילו הם ניסו להאריך את הפרקים בלי שום רעיון", כתב. גולש אחר ציין ש"העובדה שראקל פשוט ישבה על כיסא במשך שבעה פרקים הרגה אותי".

בצדו האחר של האינטרנט, בטוויטר, התגובות לעונה החדשה לא היו טובות בהרבה. "'בית הנייר' צריכה לסגור את העסק בעונה 5", כתב אחד הגולשים, "זה מאסטרפיס שלא צריך להיהרס". גם הצופים הישראליים לא אהבו במיוחד את התוצאה, בהם העיתונאי חיים לוינסון, שהגדיר את העונה החדשה כ"פח אשפה", וציון נאנוס מחדשות 12 שציין ש"העלילה של 'בית הנייר' יותר מופרכת מהמציאות שאנו חיים בה בשבועיים האחרונים". עיקר האש ברשת הופנתה כלפי קטע אחד מסוים בסוף העונה, ולכן: ספוילרים מכאן ואילך. 

אחת השאלות שנותרו פתוחות מסיום העונה השלישית הייתה מה יעלה בגורלה של אחת מהדמויות האהובות בסדרה: ניירובי. ניירובי אמנם שרדה את המעבר לעונה הרביעית, אך לצערם של המעריצים - מתה בסופה. בסרט הנלווה לעונה החדשה, "בית הנייר: התופעה", אפשר למצוא הצצה מאחורי הקלעים לצילומי אותה סצנת מוות. במהלך הפרידה של הצוות מאלבה פלורס, מי שגילמה את דמותה של ניירובי, סיפרה השחקנית בדמעות: "עבדתי עם חלק מהצוות הזה במשך שנים, אני רוצה להודות לכולכם על כל מה שלימדתם אותי".

"חיכינו 270 ימים רק בשביל לראות את ליסבון חוזרת, את ניירובי נהרגת והם עדיין בבנק בספרד, מה לעזאזל?", כתב אחד הגולשים שכעס על הבחירות התסריטאיות בעונה החדשה. "הם הרגו את ניירובי, הסיבה היחידה בגללה צפיתי ב'בית הנייר'", צייץ גולש אחר, "אני באופן רשמי סיימתי עם התכנית הזו". גולש נוסף תייג את חשבון הטוויטר של נטפליקס ושאל "איך אתם ישנים בלילה עם הידיעה שהרגתם אותה?".

בנוסף, חלק גדול מהכעס של הגולשים נגע לכך שניירובי הייתה הנציגה היחידה בסדרה למדינה מיבשת אפריקה. "פעם נוספת הגזענות הגיעה ל'בית הנייר'", כתבה אחת הגולשות, "לתסריטאי אלכס פינה הייתה אפשרות להרוג את טוקיו, הלסינקי או ארטורו, אבל החליט להרוג את ניירובי בגלל שזו עיר אפריקאית".