השם אלחנדרו סאנדי אולי לא אומר לכם הרבה, אבל במקסיקו מדובר בכוכב של טלנובלה פופולרית בשם "El Senor de los Cielos" (אדון השמיים) אשר משודרת בהצלחה כבר שבע עונות בטלמונדו, רשת פופולרית בשפה הספרדית שזמינה גם ברחבי ארצות הברית ומיועדת לקהילה הלטינית. זו כנראה הסיבה שמה שקרה לו דווח לא מעט באמצעי התקשורת המקומיים וגם הבינלאומיים, אם כי אובייקטיבית מדובר בסיפור די מחריד.

השחקן בן ה-37 טייל בתחילת השבוע באזור הר הגעש חיאנטיקטל (Xinantécatl), הידוע גם בכינויו נוואדו דה טולוקה, אשר ידוע בתור אתר טיולים פופולרי. סאנדי פקד את המקום יחד עם שחקניות נוספות בשם ונסה אריאס ואזמרלדה אוגלד, שתיהן ממקסיקו סיטי. השלושה נהגו בכביש המוביל לפסגה בסביבות השעה 8:45 בבוקר וכמעט הגיעו אליה, שלפתע הטנדר בו נסעו נעצר על ידי גברים חמושים, שהכריחו את ונסה ואמזרלדה לצאת ממנו, ופשוט ברחו עם המכונית כאשר סאנדי עדיין בתוכה.

"הם חסמו את הדרך שלנו וגנבו את המכונית של ונסה", סיפרו השתיים בפוסט מצולם באינסטגרם לאחר התקרית, "הם לקחו הכל - את התיקים שלנו, הטלפונים והמכונית. הדברים החומריים לא חשבים לנו, מה שמשנה הוא שהיינו קורבנות והרגשנו לא בטוחות. הגשנו תלונה במשטרה והרשויות עושות את עבודתן. זו הסיבה שאנחנו לא יכולות לתת לכם מידע נוסף, כדי לא לחבל בתהליך. אנחנו בטוחות שאלחנדרו בסדר ואנחנו שולחות לו אנרגיות חיוביות. מבקשות שתתפללו עבורו כדי שיוכל לחזור הביתה בשלום", אמרו.

View this post on Instagram

A post shared by Esmeralda Ugalde (@esmeoficial) on

המשמר הלאומי במקסיקו החל במסע חיפושים נרחב אחר סאנדי ואחרי תיירת נוספת - צרפתייה בשם פרדרי מישל, שטיילה באזור עם בן זוגה, מת'יו. מת'יו גם הוא הורד בכוח מהטנדר בו נסעו השניים, והחוטפים המשיכו בדרכם כשפרדרי איתם בכלי הרכב. כ-24 שעות אחרי פרסום חטיפתו של סאנדי, פרסו הרשויות במקסיקו כי שני החטופים נמצאו ושהם בריאים ושלמים. עם זאת, פורסם כי לא נעצרו חשודים בפרשה, ונסיבות החטיפה של התיירים עדיין אינן ברורות. לפי פרסום נוסף של מערך כוחות הביטחון המקסיקני, בשנה האחרונה נרשם גידול של 9% בשיעור החטיפות במדינה, ובין החודשים ינואר ואוקטובר 2019, נרשמו ברחבי המדינה 1,392 מקרי חטיפה.