כוכב בוורלי הילס 90210 וריברדייל, השחקן לוק פרי, מת הבוקר (שעון לוס אנג'לס) בגיל 52. פרי פרץ לתודעה בתפקיד דילן מקיי בסדרת הנוער הפופולרית, וגילם את התפקיד במשך עשר עונותיה של הסדרה. הוא המשיך אחר כך לתפקידים דרמטיים נוספים בטלוויזיה, ובשנים האחרונות שיחק בסדרת נוער פופולרית נוספת, ריברדייל שמשודרת בארץ בנטפליקס.

ג'ייסון פריסטלי ולוק פרי (צילום: Splashnews)
צילום: Splashnews

ביום חמישי פורסם שפרי עבר שבץ מוחי אלים, אושפז והורדם בבית החולים סיינט ג'וזף בלוס אנג'לס - שם גם הלך היום לעולמו. דובריו מסרו שהשחקן נאבק בנזקי השבץ במשך ימים, אך הוכרע בסופו של דבר. ילדיו של פרי, ג'ק וסופי, אירחו לו לחברה ברגעיו האחרונים, וכך גם ארוסתו, אמו, אביו החורג ובת זוגו לשעבר (ואם ילדיו), מדיסון באוור. בהודעה לעיתונות על דבר מותו, נכתב "המשפחה מעריכה לתמיכה הנרחבת ולתפילות שנשלחו ללוק מסביב לעולם, ומבקשים בנימוס שתכבדו את פרטיותה בשעה הקשה מאוד הזו".

 

לפני הפריצה בפריים-טיים, השתתף פרי באופרות הסבון Loving ועולם אחר, ופעם סיפר בראיון שנדחה 216 פעמים לפני שזכה בתפקיד רציני בטלוויזיה. פרי גילם את דילן מקיי, "הילד הרע" של בוורלי הילס מעונתה הראשונה של הסדרה ב-1990. על אף שבימיה הראשונים זכתה בוורלי הילס לרייטינג נמוך, היא הלכה וצברה צופים והפכה תוך מספר עונות לסדרה מצליחה ולתופעה תרבותית. מקיי עמד במרכזו של משולש אהבים אייקוני בתולדות הטלוויזיה, כששיחק (ושוחק) בשתיים מהדמויות הראשיות בסדרה - ברנדה, בגילומה של שאנן דוהרטי, וקלי ששיחקה ג'ני גארת'. פרי עזב את בוורלי הילס ב-1995, וחזר אל הסדרה ואל התפקיד בעונותיה המאוחרות. הוא המשיך אחריה לתפקידים טלוויזיוניים נוספים בסדרות אוזג'ון מסינסנטי וג'רמיה. בשלוש השנים האחרונות גילם את אביו של ארצ'י, גיבור דרמת הנוער המצליחה ריברדייל._OBJ 

כוכבי בוורלי הילס 90210 וריברדייל פרסמו בימים האחרונים איחולי החלמה מהירה לפרי. שאנן דוהרטי התראיינה אתמול במהלך אירוע צדקה, וסיפרה לכתבי התוכנית Entertainment Weekly ששמרה על קשר עם משפחתו של פרי אחרי אשפוזו. "אני לא יכולה לדבר על זה כאן כי אני פשוט אתחיל לבכות", אמרה, "אני אוהבת אותו, והוא יודע שאני אוהבת אותו. זה לוק - והוא הדילן שלי".