אחרי שצלל אל נפשו של הרוצח הסדרתי ג'פרי דאהמר בסדרה שיצר לנטפליקס, "מפלצת", היוצר והמפיק ריאן מרפי יתמקד בעונה השנייה של האנתולוגיה שלו בצמד רוצחים - האחים לייל ואריק מננדז, כך מדווח היום (שני) האתר "דדליין". השניים הורשעו ב-1996 ברצח הוריהם, לאחר שירו לכל אחד מהם בראש יותר מתריסר קליעים של רובה ציד.

בטיזר שהכריז על העונה החדשה בסדרה, שצפויה לעלות בשנה הבאה ותיקרא "Monsters: The Lyle and Erik Menendez Story", נשמעת השיחה למוקד המשטרה מליל הרצח של הורי האחים באוגוסט 1989. לייל מננדז נשמע כשהוא מתייפח בפני המוקדנית כשהוא מספר לה שאמו ואביו, חוזה ומרי, נורו בביתם שבברלי הילס. האחים לא היו החשודים הראשונים ברצח – והמשטרה החלה לחקור את מעורבותם רק מספר חודשים אחריו.

אוון פיטרס וג'פרי דאהמר  (צילום: אוון פיטרס (ימין): Netflix | ג'פרי דאהמר (שמאל): EUGENE GARCIA/AFP/GettyImages)
ג'פרי דאהמר | צילום: אוון פיטרס (ימין): Netflix | ג'פרי דאהמר (שמאל): EUGENE GARCIA/AFP/GettyImages

באחת השיחות המוקלטות בין אריק לפסיכולוג שלו – ד"ר ג'רום עוזיאל, אריק, אז רק בן 18, הודה שרצח את הוריו יחד עם אחיו הגדול. הפסיכולוג, המום מהווידוי, סיפר על כך למאהבת שלו, ג'ודלון סמית'. בהמשך דיווחה המאהבת, שהפכה לעדת מפתח במשפט השניים, למשטרה על הווידוי המוקלט, מה שהוביל למעצרם של האחים. תחילה טענו השניים שעשו זאת מתוך הגנה עצמית לאחר חיים שלמים של התעללות של ההורים, במיוחד מצד אביהם. הם נשפטו בנפרד במשפט שנפסל, ואז יחד – שם גם נמצאו אשמים ברצח. הם נידונו למאסר עולם ללא תנאי וכעת שוהים בכלא בדרום קליפורניה.

"דאהמר - מפלצת: סיפורו של ג'פרי דאהמר" שעלתה לנטפליקס בשנה שעברה, הפכה לסדרה השנייה הפופולרית ביותר בכל הזמנים בשירות הסטרימינג – עם יותר ממיליארד שעות צפייה בחודשיים. בנוסף לסדרה המתוסרטת, לנטפליקס יש גם גישה בלעדית לאחים מננדז בשביל סדרה דוקומנטרית שתעלה בקרוב. בנובמבר הרשת חידשה את האנתולוגיה של מרפי לעוד שתי עונות, ואמרה אז רק כי כל חלק "יספר את הסיפורים של דמויות מפלצתיות אחרות שהשפיעו על החברה". המשפט הראשון של האחים מננדז ריתק את האומה כששודר בטלוויזיה, בניגוד למשפט השני, שם נאסרה כניסת מצלמות. מוקד עלילת העונה השלישית טרם נחשף.