בימים בהם מיני-סדרות הן הטרנד החם ביותר על המסך ו-20 פרקים בעונה נראים כמשימה בלתי אפשרית עבור הצופה הממוצע, תמיד נחמד לדעת שאפשר לקחת הכל בפרופורציות ולהיזכר באופרות סבון וותיקות שנמתחות כבר על פני עשורים. אחת מהן היא "ימי חיינו", אחת מהסדרות המוכרות והאהובות ביותר של הז'אנר, שמשודרת כבר מאז 1965 ומונה לא פחות מ-56 עונות ו-14,000 פרקים (כן, כן). נשאלת השאלה, איך כותבים כל כך הרבה עלילות בלי לחטוא במחזור? ובכן, במקרה של "ימי חיינו", הוחלט דווקא להתמסר לחזרתיות - ולשחזר את אחת העלילות המדוברות ביותר של הסדרה.

הפרטים שפורסמו על קו העלילה שקם לתחייה אמנם מצומצמים, אך ההצהרה מרשת NBC נידבה מספיק מידע על מנת שנבין את חשיבות המאורע הטלוויזיוני. הסיפור המקורי מהסדרה החל בשנת 1994 כשסטפנו דימרה המרושע היפנט את מרלנה (דידרה הול), 'מלכת הלילה' שלו. ההיפנוזה שנועדה לגרום לה להתאהב בו הותירה אותה פתוחה להשתלטות של ישות דמונית ובהמשך גם הביאה לכך שדיבוק שטני אחז בה. מאוחר יותר באותה שנה, באחד הרגעים הזכורים ביותר בתרבות הפופ האמריקאית, מרלנה ריחפה מעל מיטתה. קו העלילה המדובר המשיך עד שנת 1995 ונגמר באותו קיץ כשג'ו בלאק, בעלה של מרלנה שהיה בלימודי כמורה באותה תקופה, ביצע בה גירוש שדים.

מתוך "ימי חיינו" (צילום: Sony Pictures Television, צילום מסך)
"אנשים זוכרים את זה כי האפקטים היו כל כך מוזרים". דידרה הול ב"ימי חיינו" | צילום: Sony Pictures Television, צילום מסך

לפי ההצהרה מרשת NBC, אותו קו עלילה זכור, כאמור, יעשה קאמבק ענק ומצופה בסדרה, ממש בסתיו הקרוב. "מעריצים יכולים להתחיל להתכונן לפיתולים עלילתיים שהם לא ציפו להם, כמו גם לפרצופים מוכרים שיחזרו כדי להציל את היום (או שלא)... הפעם, השטן לא יודע גבולות ואף אחד בסאלם איננו בטוח!". נוסף על כך, פורסם גם סרטון טיזר לפרקים החדשים, שמתאפיין באווירה מפחידה במיוחד. בתחילת הסרטון, נכתב כי "משהו מבהיל בדרך אליכם".

קן קורדיי, המפיק בפועל של הסדרה, סיפר בריאיון למגזין Entertainment Weekly על קו העלילה הידוע. "תזכרו, סרט האימה 'מגרש השדים' היה אז רק בן 25 בערך. אחד הכותבים נכנס למשרד שלי ואמר שאנחנו הולכים לעשות קו עלילה כזה בו מרלנה חוטפת דיבוק. אמרתי, 'אנחנו הולכים לעשות את 'מגרש השדים'?', 'זה נכון', הוא רמר. 'אנחנו הולכים לעשות סרט עלילתי?' אמרתי, ואז הוא אמר: 'לא, אנחנו הולכים לעשות את זה בסדרה'". המפיק המשיך והסביר כי "קו העלילה היה אמור להימשך שלושה חודשים, להתחיל איפשהו באזור ליל כל הקדושים ולהסתיים בנס לכבוד כריסמס, אבל זה נגרר עד לחג הפסחא. אנשים זוכרים את זה כי האפקטים היו כל כך מוזרים. הנה האלילה היפהפייה הזו של אור וחוכמה, והיא מרחפת עם עיניים זוהרות בירוק ועושה דברים מוזרים".