ריקי לייק פותחת את השנה עם פוסט אינסטגרם מרגש, שחושף התמודדות ארוכת שנים שלה. השחקנית והמנחה הוותיקה העלתה תמונות חדשות, בהן היא מחויכת ועם ראש מגולח, וקודם כל מרגיעה: "זו אני, משוחררת וחופשייה. אבל דבר ראשון - אני לא חולה", היא כתבה בפוסט. "אני לא עוברת משבר אמצע חיים ואני לא עוברת התמוטטות עצבים, אבל אני כן סובלת וסבלתי בשקט במשך קרוב לשלושים שנה. עכשיו אני סוף סוף מוכנה לחלוק את הסוד שלי".

"נשימה עמוקה ריקי.. הנה זה בא", היא הוסיפה, לפני שחשפה בפני 154 אלף העוקבים שלה שהיא סובלת כבר כמה עשורים מהתקרחות. "סבלתי מאובדן שיער רוב חיי הבוגרים", היא המשיכה. "זה היה משתק, מביך, כואב, מפחיד, מדכא, בודד, כל הדברים האלה". לייק המשיכה וסיפרה שההתקרחות גרמה לה לדיכאון עמוק: "היו אפילו רגעים שהיו לי מחשבות אובדניות. כמעט אף אחד מסביבי לא ידע את רמת הכאב העמוק והטראומה שחוויתי. אפילו לא הפסיכולוגים שלי".

"אני יודעת שעל ידי חשיפת האמת שלי, אני אצליח לגעת בכל כך הרבה נשים וגברים", היא המשיכה. "אני לא לבדי בזה והמטרה שלי היא לעזור לאחרים ובו זמנית לשחרר את עצמי מהגיהינום הפרטי שחייתי בו". ואז, לייק ממשיכה וקושרת את ההתקרחות, בין השאר, לטיפול בשיערה בתפקיד הפריצה שלה בסרט "הייספריי": "מאז שגילמתי את טרייסי בסרט המקורי של 'היירספריי' ב-1988 והם עיבדו והציקו לשיער הבתולי שלי כל שבועיים במהלך הצילומים, הוא לא חזר להיות כמו שהיה. וכן, זה הכל השיער שלי בסרט. מ'היירספריי' להייר-לס (חסרת שיער). אני מאמינה שההתקרחות במקרה שלי נבעה מגורמים רבים - דיאטות יו-יו, אמצעים הורמונליים למניעת הריון, צביעת השיער ותוספות שיער. העבודה שלי בתוכניות וסרטים שונים, כמו 'רוקדים עם כוכבים' או הטוק שואו שלי, גם גבו מחיר מהשיער הדק שלי".

View this post on Instagram

A post shared by Ricki Lake (@rickilake) on

לייק החליטה להשתחרר באופן סופי מהסוד ומהניסיונות להסתיר את ההתקרחות, ושיתפה גם את התהליכים השונים שעברה בעשור האחרון כדי להיראות כמו אישה בעלת שיער שופע: "התרגלתי להסתובב עם תוספות שיער, ניסיתי את כל הסוגים השונים, תוספות שמודבקות וכאלה שמחוברות בסיכות. ניסיתי גם פאות אבל מעולם לא התרגלתי אליהן. הרגשתי מזויפת ומודעת לעצמי וחשתי אי נוחות. הייתי אצל המון רופאים, קיבלתי זריקות של סטרואידים לראש, לקחתי תוספי תזונה ועוד. השיער שלי היה מחלים ואז נושר שוב. זה שיגע אותי".