לינדה פיירשטיין

הסדרה המצוינת של נטפליקס, כשהם רואים אותנו, הגיעה לנקודת הזמן הזאת בחייה של יצירה דוקומנטרית בה גיבוריה מתחילים להדוף ריקושטים, שמועות ועניין מוגבר מידי בחייהם הפרטיים - גם אם, רשמית, לא מדובר בסדרת דוקו, אלה בסדרה מתוסרטת המובססת על מקרה אמיתי וטראגי במיוחד. 

אחרי שדיווחנו כאן על איפה גיבוריה האמיתיים של "חמישיית סנטרל פארק" היום (שהורשעו לחינם בתקיפה ואונס של אישה בסנטרל פארק בהיותם נערים - וזוכו כעבור שנים), הגיעה תורה של התובעת מטעם פרקליטות מנהטן לינדה פיירשטיין, הפרוטגוניסטית של הסדרה והאחראית העיקרית להרשעתם וכליאתם של החפים מפשע. בעשרים השנים האחרונות, לינדה בת ה-72 היא סופרת ספרי מתח ופשע (מתבקש), עם לא מעט נובלות מצליחות מאחוריה. עכשיו, בעקבות עליית הסדרה עתירת הבאזז, הסוכן שלה עזב אותה, ובמקביל, כמו שכבר דיווחנו, כמה מבני החבורה ההיא מנהלים מסע יח"צני להחרמת ספריה ולהורדתם מהמדפים. אבל מה שמדהים באמת בכל הסיפור הזה, הוא שלינדה מסרבת ליפול בלי מאבק. 
 
 
בדיון סגור (ו-וירטואלי) של גילדת הסופרים עלתה השאלה האם ההתכחשות לפיירשטיין ע"י המוציא לאור שלה היא הדבר הנכון לעשות, ועורכת הדין במיל' שלפה טיעונים: "אם אני זוכרת נכון, המוציא לאור של סלמאן רושדי נשאר איתו בזמן הפתווה", כתבה פיירשטיין והתכוונה לקריאה לרצח הסופר ע"י המנהיג האיראני האייתוללה חומייני. "עשו בפיירשטיין לינץ' בלי משפט", כתב אחד מחברי הגילדה, וזכה לטפיחה על השכם מצידה של הסופרת. 
 
גם בראיון לוול-סטריט ג'ורנל, פיירשטיין יצאה להגנת שמה המפוקפק. "הסדרה מלאה בכל כך הרבה שקרים ועיוותים, שהיא כבר בדיונית" אמרה, והוסיפה: "בכשהם רואים אותנו אין אמת. יש שקרנות דלקתית". בואו נגיד שגם אם כשהם רואים אותנו משקפת רק חצי מהאמת - אחריותה של פיירשטיין בגניבת השנים הכי יפות מחמישה נערים חפים מפשע, ככל הנראה בגלל צבע עורם ומעמדם, עדיין משמעותית מידי ונוראית מידי כדי שנרחם עליה עכשיו.