אתמול פורסמו בכלי התקשורת הישראלים - כולל כאן ב-mako - ראיונות עם משפחת רפאלי, לרגל עליית סדרת הדוקו-ריאליטי "רפאליס" ב-HOT בהמשך החודש. באחד הראיונות, זה ששודר אמש בחדשות 13, בני המשפחה נשאלו על יוקר המחיה והאם הם מרגישים אותו, והגיבו בהפתעה לשאלה. "אני לא", סיכמה אם המשפחה ציפי.

היום, בפוסט שהעלה לחשבון הפייסבוק שלו, כדורגלן העבר יעקב בוזגלו התייחס לראיון של משפחת רפאלי - וזאת בזמן שהוא ובני משפחתו מככבים ב"הבוזגלוס", סדרת הדוקו-ריאליטי של המתחרה yes. "מה נאמר ומה נצטדק לאחר ראיון כל כך ביזארי?", כתב בוזגלו, "נשאלת המלכה אם יוקר המחיה מפריע לה, ענתה בכנות שלא, ובתה מצחקקת כאילו סיפרו בדיחה". "יוקר המחייה לא מורגש אצלם, לא בעבר לא היום ולא בעתיד, השחצנות כל כך הפריעה לי שכמעט אמרתי שאם גם אני הייתי מעלים הכנסות במיליוני שקלים, זה לא היה מזיז לי".

בוזגלו המשיך וכתב: "יושבת שם אישה, המלכה האם אם תרצו, ומנצלת את הבמה הציבורית שניתנה לה בכדי לשווק, לא פחות, שהייה בכלא! 'פסק זמן מהחיים, בלי עבודה, סלולר, נכדים, רק ספרים ואוכל שמכינים לך' היא אומרת. שום מילת חרטה על מעשיה, אף לא מעט בושה על היותה עבריינית מורשעת, שום בקשת סליחה על שגזלה מהמדינה. כלום"

"ניתן כמובן לטעון שזו רוח טובה לראות את החיים, לא לשקוע, ללא הלקאה עצמית, עם הומור וראייה בריאה", המשיך בוזגלו, "אלמלא המסר בחברה מתוקנת צריך להיות של קבלת אחריות ואלמלא זו החבילה שהולכת להיות משווקת לנו כ'משפחה הכל ישראלית' החדשה על המרקע. אין משפחה מושלמת, אבל לכל הפחות הייתי רוצה לראות משפחה שיוקר המחייה באמת ובתמים מזיז לה ולא מעורר גיחוך". "'הרפאליס' או 'המנותקים' - בקרוב על המסכים של ילדיכם", סיכם.

בשיחה שקיים היום עם mako, בוזגלו הדגיש שהכעס שלו לא נובע מתחרות לכאורה בין שתי התוכניות. "על איזו תחרות מדובר?", תהה, "אני בעונה 7 והם עדיין לא עלו לאוויר עם עונה ראשונה. מדובר במסרים עקרוניים ויש הבדלים מהותיים. אני מעביר מסר חד וחלק. נכון, במשפחה יכולים להיות חילוקי דעות, ריבים, אבל קצת צניעות עם כל הכבוד". 

משפחת רפאלי, "רפאליס" (צילום: אוהד רומנו, באדיבות הוט)
"קצת צניעות". "רפאליס" | צילום: אוהד רומנו, באדיבות הוט

מה צרם לך במה שהיא אמרה?
"כל הראיון צרם לי. הכעס שלי הוא על התקשורת בעיקר, שעושים הנחות סלבס גם בשאלות. הרי בנאדם הורשע, היא ישבה בבית סוהר, לא הייתה במלון חמישה כוכבים. איפה המסר לאלו שמעדו? אתה הולך להעביר בסדרה מסרים לעם. מאז שעלתה 'הבוזגלוס' כולם מעריצים אותי, אוהבים אותי. אל תהיי מנותקת. את עשירה, זה שלך. אל תשכחי על מה ישבת. יש אנשים שנקרעים תחת הנטל". 

אתה חושב שהם לא היו צריכים לקבל סדרה?
"לא יודע, אני לא רוצה לרדת לרמה הזאת חלילה. אני רוצה שיעבירו מסרים אנושיים, חברתיים, חינוכיים".

ואולי יהיו להם כאלה?
"הלוואי, הם יקבלו ממני את כל הפרגון שבעולם. אם לא הייתי ב-yes עדיין הייתי כותב את זה. ואם זה היה ב-yes הייתי בא בביקורת ל-yes. לא איימתי מעולם שייקחו אותי בכוח, הכל בזכות זה שרצו אותי".

מציפי רפאלי נמסר: "אין תגובה".