במהלך טקס פרסי הטלוויזיה שנערך היום (חמישי) בסינמה סיטי גלילות, התוכנית "חתונה ממבט ראשון" של קשת 12 הוכרזה בתור סדרת הדוקו-ריאליטי הטובה יותר - כשבין המפסידות בקטגוריה נמצאת גם "הבוזגלוס" של yes. יעקב וחני בוזגלו, נציגי המשפחה שהגיעו לטקס, יצאו באותם רגעים מהאולם, וכעת יעקב מסביר בשיחה עם mako מה גרם להם לנהוג כך.

"ברגע שלא זכיתי ברחתי", בוזגלו מספר בשיחה איתו, "גם כשמאור היה משחק כדורגל והיו מחליפים אותו הייתי קם והולך".

זה היה אקט מחאתי?
"מה פתאום. תשמע, אין ספק שאני אדם של מצוינות, ואנחנו באים כל שנה, אפילו בהרכב מלא. היום אנחנו כבר מצלמים את עונה 7".

אתה חושב שהאקדמיה עושה לכם דווקא?
"אני לא הולך על האקדמיה, אותי לא מעניינת האקדמיה. אני רק יודע שכל הציבור בישראל, הקהל, נותן לנו חום ומפרגן לנו בכל מקום שאנחנו הולכים אליו. זה מדהים. אז יכול להיות שאנחנו לא מקושרים, או לא מחפשים הטבות, אנחנו מאחורי הקלעים כי אנחנו לא שחקנים וזו נקודה מאוד משמעותית. אנחנו משחקים את עצמנו. זה שווה לי את כל העולם. אז עדיין יש כאלו שלא הפנימו את המשמעות ומה המסרים שאנחנו כמשפחה מעבירים. וזה לא הכל טלוויזיה, למרות שבאקדמיה הכל טלוויזיה. אז אני לא הכי שמח, אבל בסדר, נעבור את זה". 

"אני חושב שעדיין לא יודעים איך לאכול אותנו גם בעונה 7, כי אנשים עדיין לא מאמינים למה שהם רואים. גם באקדמיה לא יכולים להעביר מסרים כמו שאנחנו מעבירים, גם חינוכיים וגם ספורטיביים, בני אדם מעל הכל. אנחנו אוהבים טלוויזיה, אוהבים את הצהוב. אין לנו הרבה, יש פה שם נגיעות, אנחנו בני אדם". 

"אם אתה שואל אותי, אני לא יודע מי השופטים ומי אלה שמחליטים ואני חושב שהציבור אומר הכל", בוזגלו מסביר, "לכל מקום שאני אלך אליו אין כזאת אהבה. לא האמנתי שאני יכול להפוך לכזה אהוב, כי הייתי הכי מושמץ. היום הכל התהפך ב-180 מעלות, ואתה מצפה שגם אלה שבאים מהאקדמיה טיפה יעריכו ויבינו שאפשר גם אחרת. לא רגילים לזה בארץ ובסוף יבינו. אי אפשר בכוח לעשות שום דבר, צריך לתת זמן. כמו שבהתחלה בקושי אנשים הודו שהם רואים 'הבוזגלוס', גם כאן צריך זמן".