ההחלטה של משרד הבריאות להורות לכל מי ששב מחו"ל להיכנס לבידוד ביתי למשך 14 ימים היא אולי החלטה הגיונית ומתבקשת, אבל בהחלט לא פשוטה. נראה שכל מי ששהה בבידוד לאחרונה, מדגיש שמדובר בתקופה מאתגרת במיוחד. רק תראו את גיא פינס, הוא כבר התחיל לכתוב שירים בסטורי.

ב-yes וב-HOT החליטו לקחת את ההיערכות לבידוד צעד אחד קדימה ולהקל על המנויים שלהם בערוצים ייעודיים לשוהים בבידוד. הערוצים יותאמו לצפייה משפחתית, עם מגוון תכני מקור ורכש, בדגש על סדרות לצפיית רצף (בינג') שיעזרו למבודדים להעביר את זמנם בבית בנעימים. הערוץ של HOT שודר באפיק 29 החל מחמישי הקרוב, והערוץ של yes הוקם וזמין כבר בתפריט ה-VOD.

החברה חילקה גם את התכנים לארבעה תפריטים מרכזיים: מה לראות בבידוד - תכנים קלילים יחסית שמעבירים את הזמן (מ"משפחת קרדשיאן", "האנטומיה של גריי" ו"החיים עצמם" עד "משפחה מודרנית", "שלדון הצעיר" ו"שולחן לחמישה"); מה לא לראות בבידוד - סרטים וסדרות על התמודדות עם מגפות גלובליות ("המתים המהלכים", "צ'רנוביל") או מקרי חירום עולמיים נוספים, וכן תכני דוקו על נגיף הקורונה; משפחה בבידוד - תכנים ידידותיים לצפייה משפחתית וישראלים בבידוד - תפריט תוכן עם הפקות המקור של yes כמו "רון" ו"הנוכלות".

בערוץ הבידוד של HOT, שלצערנו לא קיבל את השם המושלם HOT בידוד ישודרו, בנוסף למגוון סדרות מקור ("שבאבניקים", "מלכות"), רכש ("להרוג את איב", "החברה הגאונה", "משחקי הכס") וגם תוכניות לייף-סטייל. בין לבין ישודרו בערוץ הודעות מיוחדות בנוגע לנגיף הקורונה, מידע מאומת ותכנים מטעם משרד הבריאות על מנת למנוע הפצה של ידיעות כזב בנושא. HOT תשיק גם מוקד ייעודי לטיפול תקלות בקרב שוהים בבידוד עם הדרכה מפורטת על בקשות שירות שונות במספר 1-800-107-107.