עוד לא התאוששנו מהגיוס המיוח"צן של החיילת נועה קירל שהספיקה לעלות על מדים, להצטלם, לרדת מהמדים, לארוז מזוודה לתאילנד ואז לפרוק אותה בגלל חרדות מקורונה. אבל בזמן שהטוקבקיסטים דנים ביתרונות וחסרונות הסיקור המוגזם של תהליך החיול הזה, בטורקיה מדובר בעניין די שגרתי אצל הסלבס. 

כוכב הטלנובלה הטורקית המצליחה "חלומות בהקיץ" ג'אן יאמאן הוא הטאלנט הטרי שהצטרף השבוע לשורות הצבא הטורקי ועלה על מדי קמופלאז', כפי שטרח כמובן לתעד ולפרסם באינסטגרם. יאמאן, שעד כה גידל זקן סקסי ושיער ארוך, ויתר על המאן-באן לטובת תספורת קצוצה וגילוח חלק והעלה תמונה שלו עם אמו תחת הכותרת "אימא יקרה לי".

View this post on Instagram

A post shared by C a n Y a m a n (@canyaman) on

הגיוס בטורקיה הוא חובה לכל גבר צעיר ובריא והשירות נמשך כשנה וחצי, אבל מי שיכול להרשות לעצמו לשלם כופר של כמה עשרות אלפי לירות יוכל להשתחרר אחרי שירות קצרצר. יאמאן, אגב, הוא ממש לא הכוכב היחיד שהתגייס לאחרונה - גם פורקאן אנדיץ, כוכב "להיות איתך", הצטרף לצבא ותועד על ידי מעריץ כשהוא לבוש מדים וחובש כומתה.

View this post on Instagram

A post shared by Furkan Andıç (@furkandic8) on

ולא שאנחנו לא מעריכים את המסירות של הגברברים הטורקים לשירות המולדת, אבל אם במקרה אחד מהם שוקל לעשות בר רפאלי כדי לחמוק מגיוס חובה - מערכת tvbee כולה מוכנה להתגייס למטרה.