אתמול בשעות אחר הצהריים (שעון ישראל) הוכרזו המועמדויות לטקס גלובוס הזהב של שנת 2021. ובזמן שהקהל הישראלי בעיקר התרגש (שוב) מהמועמדות החשובה של שירה האס על תפקידה ב"המורדת" של נטפליקס - כמה מהצופים והגולשים התעסקו דווקא בשמות אחרים, מפתיעים הרבה יותר, או בכאלה שבכלל לא נכנסו לרשימה. אבל גם בקרב המועמדים שהיו מסומנים בבירור לקראת הטקס הקרוב, ההכרזה החגיגית הצליחה לתפוס את חלקם בהפתעה.

אחת מאותם אנשים היא קיילי קווקו, מי שהייתה ועודנה מזוהה יותר מכל בתור פני מ"המפץ הגדול". "המפץ", כזכור, כבר ירדה מהמסך לפני שנתיים - אבל קווקו המשיכה בדרכה אל עבר "הדיילת" (The Flight Attendant), דרמת מתח קומית בכיכובה, מבית שירות הסטרימינג האמריקאי HBO מקס. הסדרה, שעלתה לפני כחודשיים, זיכתה את קווקו בשתי מועמדויות בטקס הקרוב: הן עבור השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית, והן על הסדרה הקומית הטובה ביותר (קווקו משמשת כאחת ממפיקי "הדיילת"). ההישג הזה, בשילוב העובדה שמדובר במועמדות ראשונה עבור קווקו, שלא זכתה להכרה כלשהי מטקסי הפרסים הגדולים עבור התפקיד הקודם שלה, יכול להסביר גם את התגובה הנרגשת של השחקנית.

בסרטון שהעלתה לחשבון האינסטגרם שלה מיד לאחר ההכרזה על המועמדות, קווקו מוצגת כשהיא בביתה בעודה צופה בשרה ג'סיקה פרקר מכריזה על המועמדות בקטגוריית השחקנית הקומית. רגע אחרי לילי קולינס, כוכבת "אמילי בפריז" (עוד נחזור אליה), שמה של קווקו הוכרז גם הוא - והשחקנית התקשתה לשמור איפוק ופרצה בבכי תוך שניות. קווקו, שללא ספק קטפה את פרס הצרחות החזקות ביותר בתגובה למועמדות, כתבה: "אני לעולם לא אשכח את הרגע הזה, אני לא מפסיקה לבכות... כל כך גאה בכל הצוות של 'הדיילת'!!!".

View this post on Instagram

A post shared by Kaley Cuoco (@kaleycuoco)

בקטגוריית המשחק בה היא מועמדת, קווקו ניצבת בפני תחרות לא פשוטה בכל, והיא מתמודדת מול ג'יין לוי ("הפלייליסט של זואי"), אל פנינג ("הגדולה") וקתרין אוהרה ("שיט'ס קריק"), מי שזכתה בפרס האמי בקטגוריה בטקס האחרון. אליהן, כאמור, מצטרפת גם קולינס על חלקה בסדרה שהפכה לאחד הלהיטים הכי גדולים של נטפליקס (ומועמדת גם היא על פרס הסדרה הקומית) - מועמדות שהצליחה להרים לא מעט גבות בקרב הצופים, שכן על אף הפופולריות שלה, מעטים הגדירו את "אמילי" בתור סדרה הראויה לשבחים. "אם 'אמילי בפריז' זוכה בגלובוס הזהב אנחנו נכשלנו כחברה", כתבה אחת הגולשות, ואחרת הוסיפה: "נכון, צפיתי בה בבינג', אבל כולנו הסכמנו שהיא לא *טובה*, נכון?". 

לצד המועמדות המפתיעה של "אמילי בפריז", צופים רבים דווקא התמקדו בסדרה אחרת שלא נכנסה לאף אחת מהקטגוריות בטקס: "להרוס אותך" של רשת HBO, מי שנחשבת לאחת הסדרות המוערכות ביותר של השנה החולפת. אחת מאותם צופים זועמים, למרבה ההפתעה, היא דבורה קופקן - אחת מהתסריטאיות של "אמילי בפריז", שכתבה טור מיוחד למגזין הגרדיאן שכותרתו "אני תסריטאית ב'אמילי בפריז'. ל'להרוס אותך' הגיע להיות מועמדת לגלובוס הזהב'". במאמר שכתבה, קופקן הסבירה כי היא נרגשת מאוד מהמועמדות המפתיעה של ושל חבריה, וש"מעולם לא הייתי קרובה לראות פסלון של גלובוס הזהב, בטח שלא להיות מועמדת לאחד". "אבל לצערי", הוסיפה, "ההתרגשות שלי נפגעה בגלל ההתעלמות ממיקיילה קול (יוצרת וכוכבת 'להרוס אותך'. ר.א)". "העובדה ש'להרוס אותך' לא קיבלה אפילו מועמדות אחת היא לא רק פסולה, היא גם מוכיחה עד כמה כל השאר פסול".