מלבד ששת השחקנים הראשיים בסדרה "חברים", מי שהופיע במספר הגדול ביותר של פרקי הסדרה היה ג'יימס מייקל טיילר, שגילם את גאנת'ר - עובד בית הקפה סנטרל פרק שאוהב את רייצ'ל ושונא את כל החברים שלה. גאנת'ר היה נוכחות מרכזית ועקבית בסדרה, ולכן כששודר ספיישל האיחוד של "חברים", הצופים התאכזבו לגלות שההופעה שלו שם הייתה קצרה במיוחד.

טיילר בירך את השחקנים, החמיא להם שהם נראים נהדר וסיפק ציטוטים חיוביים אבל די כלליים כמו "אלה היו עשר השנות הכי זכורות של חיי" או "לא הייתי יכול לדמיין חוויה טובה יותר. כל האנשים האלה נהדרים והיה תענוג לעבוד איתם. זה הרגיש מאוד מיוחד".

הצופים גם הגיבו ברשתות החברתיות על כך שטיילר לא ממש נראה כמו גאנת'ר שהם מכירים, ועכשיו מתברר שמלבד העובדה שפשוט עברו כמה עשורים, יש לכך סיבה נוספת - בראיון חדש בתוכנית הבוקר האמריקאית "Today", טיילר חשף כי הוא אובחן לפני כשלוש שנים בסרטן הערמונית, ומצבו קשה מאוד. כבר בעת האבחון, טיילר היה עם סרטן בשלב 4, שהוא סרטן סופני שכמעט ובלתי אפשרי לרפא. 

ג'יימס מייקל טיילר, 2021 (צילום: Warner Bros. Television; HBO Max, צילום מסך)
טיילר בפרק האיחוד של "חברים" | צילום: Warner Bros. Television; HBO Max, צילום מסך

"אני לא כאן כדי לבשר לכם שעומד להיות סרט של 'חברים'", הוא אמר בראיון, והמשיך לספר שהוא אובחן בספטמבר 2018, כשהיה בן 56. מאז האבחנה ב-2018, הסרטן התפשט אצלו לעצמות, וכיום הוא משותק ברגליו ומתנייד בכיסא גלגלים.

כשנשאל על ההשתתפות שלו בספיישל האיחוד בשיחת זום, טיילר אמר: "לא רציתי להגיד 'אה, דרך אגב, לגאנת'ר יש סרטן', אתה יודע למה אני מתכוון?". הוא המשיך ואמר שהוא בטוח שחברי הקאסט יודעים על מצבו, ושדיוויד שווימר יצר איתו קשר בהודעות פרטיות באינסטגרם. 

הסרטן של טיילר התגלה בבדיקה שגרתית, כשרופא המשפחה שלו הוסיף בדיקת PSA לגילוי סרטן הערמונית לבדיקות הדם שלו. כשנשאל בראיון מה היה עושה אחרת, השחקן אמר: "הייתי מקשיב לאשתי הנהדרת והייתי הולך לבדיקה מוקדם יותר, ובתקווה היו תופסים את זה מוקדם יותר". הוא המשיך והפציר בצופים לבקש מהרופאים שלהם את הבדיקה, מכיוון שבגילוי מוקדם סיכויי ההחלמה גבוהים מאוד. "המטרה שלי בשנה האחרונה הייתה להגיע ליום הולדת 59", הוא אמר. "עשיתי את זה. המטרה שלי עכשיו היא לנסות להציל חיים של לפחות אדם אחד".

View this post on Instagram

A post shared by TODAY (@todayshow)