"תודה על הזיכרון": תחרות הריקודים הקשה בעולם, "רוקדים עם כוכבים", חזרה – וחלק מהמפורסמים שמשתתפים הגיעו אליה אחרי שירות מילואים משמעותי בעקבות המלחמה שפרצה ב-7 באוקטובר. אחד מהם הוא הדוגמן טל מורד, ששירת יותר ממאה ימים בעזה ואיבד את חברו הקרוב רס"ן איליי לוי. הערב (ראשון) עלה מורד לריקוד הבכורה שלו בתחרות, ואף עין לא נותרה יבשה כשבחר להקדיש את ההופעה ללוי ז"ל כשמשפחתו יושבת בקהל.

"היינו מחוברים, נפגשים לבירה גם באמצע השבוע. כל מי שהיה לידו רק רצה ללמוד ממנו. הוא היה אמיץ וצנוע, לא אשכח אותו בחיים", סיפר על לוי רגע לפני שעלה לרחבה. "הרגיש לי נכון שזה יהיה עליו ושהמשפחה שלו תהיה בקהל, להביע את הגעגוע אליו".

על השירות הצבאי אמר: "כבר באותו הערב ירדנו לעוטף, לקחתי תיק עם בגדים מינימליים. זה משהו שקיים בכל לוחם, ובגלל זה אף אחד לא היסס ובא. היה קשה לפנות אזרחים משלנו ולהעמיס את הגופות, זה מראה שלא היה קל. משהו במלחמה שינה לי את התפיסה והחשיבה, בא לי לעשות אתגרים חדשים".

מורד עלה לרחבה עם סנה סוקול, השניים רקדו ואלס וינאי לצלילי "עד אחרי הנצח" של פאר טסי - ולכולם היה קשה לעצור את ההתרגשות. "מבחינתי זה ביצוע עשר, ואני לא משוחד. איליי נהרג בדיוק לפני ארבעה חודשים בח'אן יונס. הם יצאו למתקפה למציאת נעדרים והוא הרגיש שהמקום לא סטרילי מספיק. הוא עצר את המתקפה ובכך הגן על חיילים ושילם בחייו. גם רס"ן דוד נתי אלפסי וסרן אייל מבורך טויטו ז"ל. טל, תודה על הזיכרון", אמר אביו של איליי. מורד ניגש לחבק את אילנית, אימו של לוי ז"ל, ואמר: "מאוד התרגשתי ונהניתי להקדיש את זה לאיליי. כל כך מגיע לו שינציחו אותו, אותם בכלל, ושישמעו את הקול שלהם. תודה רבה".

טל מורד ואמא של סרן איליי לוי ז"ל  (צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת 12)
מורד ואילנית, אימו של רס"ן איליי לוי ז"ל | צילום: מתוך "רוקדים עם כוכבים", קשת 12

"המציאות הזו היא בלתי נסבלת. אנחנו עומדים כאן, עושים תחרות ריקודים ומנסים בכל זאת איכשהו להרים את עצמנו. אסור לנו לשכוח ולהתרגל לדבר הזה. אנחנו חייבים להילחם עד שכולם יחזרו הביתה בריאים ושלמים", הוסיפה בדמעות מנחת התוכנית לוסי איוב.

השופטים לא הצליחו לנתק את הרגש מהפן המקצועי, וגם כשעשו זאת הרעיפו מחמאות רבות על הביצוע שהדבר האחרון שהיה חשוב בו היה הטכניקה. "רקדת בשביל מישהו. היית שם עם רגש, התחושה והתנועה שלך היו נכונות. קשה למצוא שגיאות, היה ואלס, מוזיקליות ויופי", אמר דוד ואנה הוסיפה, "הופתעתי, לרגע לא ציפיתי לראות שזה מה שסנה תצליח להוציא ממך בזמן כל כך קצר. לא ציפיתי ורקדת ואלס ארוך, היו קווים ומסגרת. אתם אש וחזקים מאוד".