אדריאן קרי שייכת לדור המייסדים של תוכניות הריאליטי. קרי השתתפה בעונה הראשונה של "הטופ מודל הבאה", אי אז ב-2003, והיתה הצעירה הראשונה שגם זכתה בתואר. זה זיכה אותה בחוזה עבודה עם סוכנות הדוגמניות ווילהלמינה, בהשתתפות בקמפיין למותג הביוטי רבלון, בצילומי אופנה למגזין "מארי קלייר" ובתהילה שנמשכה 15 דקות בדיוק. קרי, שהשתתפה אחרי "טופ מודל" בעוד כמה תוכניות ריאליטי, בדרך כלל מהצד הטראשי של הסקאלה, פרסמה לאחרונה פוסט אינסטגרם ובו שורת חשיפות, תלונות ועלבונות על היחס שזכתה לו מהפקת התוכנית. בפוסט היא כינתה את התוכנית "שיט שואו" (מופע אימים, בתרגום ידידותי יותר) ומחתה על חוסר ההתאמה המובהק בין מה שהובטח לה, מה ששודר בטלוויזיה ומה שקיבלה בפועל.

"התייחסתי לזה בעבר, אבל אני ממשיכה לשמוע אחרים מספרים שקרים", פתחה קרי. "הרבה מהמשתתפות של עונה 1 עוקבות אחריי פה ויכולות לגבות אותי (ולספר) שהם הוסיפו קריינות שנאמרו בה דברים שלא אמרו לנו מעולם. גרמו לנו להאמין שהמנצחת תתעשר מיד, ותהיה דוגמנית ענקית של רבלון. זה היה שקר. הוסיפו את ההקלטות האלה לאחר מעשה… אחרי התוכנית, רבלון הודיעו לי שלא משנה מי היתה זוכה, הם לא התכוונו להעסיק אותנו כדוגמניות. בכיתי בפגישה הזאת והם הרגישו רע. הם הושיבו אותי במשך 6 שעות בכיסא איפור בחדר ישיבות קטנטן, והסתכלו על מאפרת שאיפרה אותי".

קרי, שהיתה אמורה לקבל תשלום על אותו יום ברבלון, כתבה בהמשך הפוסט "מעולם לא קיבלתי כסף. עד היום לא שילמו לי". בחלק נוסף בפוסט כתבה "ברור, הייתי מרוסקת. האמנתי בכל לבי שזכיתי, וחשבתי שאוכל ממש לעזור למשפחה שלי. זה מה שאמרתי בסוף התוכנית. אבל הציעו לי כסף כדי לשבת בכיסא ההוא ושמחתי… כל מה שרציתי זה את הפאקינג כסף". קרי טענה גם כי חוזה הדוגמנות שקיבלה בעקבות הזכייה לא עזר לקריירה שלה.

במקום זאת, היא מספרת שנקלעה למאבק בין הפקת התוכנית והסוכנות שהיתה אמורה לייצג אותה: "ווילהלמינה הודיעו לי ש'הטופ מודל הבאה' שרפה את הגשרים איתם כי הם זרקו אותם, ובחרו בסוכנות IMG לעונה הבאה… שנאתי את הסוכן שלי. התחננתי בפני 'הטופ מודל הבאה' שיעזרו לי לעזוב את הסוכנות. הרי לא שילמו לי והייתי תקועה בחוזה עם סוכנות שהתרגזה בגללם". קרי השוותה את התקופה שאחרי הזכייה בתוכנית לזכייה בלוטו, בהבדל אחד: "התראיינתי, החזקתי את ההמחאה הגדולה מול המצלמות ומעולם לא קיבלתי אגורה".

הדוגמנית לשעבר, שחיה כיום חיים שלווים במדינת מונטנה ומתפרנסת ממכירת מוצרי טיפוח, תייגה את משתתפות העונה הראשונה של "טופ מודל" בפוסט. אחת מהן, ג'יזל סמסון, שהודחה בשלבים מוקדמים יחסית של העונה, הגיבה ואישרה את דבריה של אדריאן. "אני מגבה את מה שהיא אומרת", כתבה סמסון, "'טופ מודל' היתה הונאה". היא המשיכה וסיפרה בתגובה על המסע שעברה בעצמה בתוכנית: "אחרי ההדחה הראשונה, טיירה בנקס אמרה לי 'את צריכה לעבוד על הצניעות' ושאני צריכה להיות פחות שחצנית אחרת אמריקה לא תאהב אותי, אז התחלתי לפקפק בעצמי כדי לא להיראות 'שחצנית' והם קראו לי 'בחורה בלי ביטחון עצמי'. ז** על 'טופ מודל'". קרי עצמה כתבה בתגובות ש"לתוכנית היתה תעמולה משלה על איך נהפכתי לדיווה. שציפיתי לכל הדברים האלה ולא הייתי מוכנה להרים אצבע בשביל לעבוד ולהתקדם. זה גרם להם להיראות טוב, והוציא אותי כאידיוטית כפוית טובה… שום דבר לא כאב כמו זה".

והדרמה לא מסתיימת כאן. יממה אחרי פרסום הפוסט החליטה קרי למחוק אותו, ופרסמה במקומו פוסט חדש בו הודתה שהסירה את התמונה שעסקה ב"טופל מודל" כיוון שנרתעה מהבלגן התקשורתי שעוררה. "לא ידעתי שחדשות ישנות כל כך יכולות להסעיר את העיתונות", נכתב בפוסט המעודכן. "רלוונטיות חשובה למי שעדיין בתוך המשחק. אני יצאתי ממנו לפני כמה שנים. המשחק נגמר. ניצחתי".