בשבוע שעבר, ובלי יותר מדי רעש, עלתה לנטפליקס סדרת הדוקו "אל תתעסקו עם חתולים: המצוד אחר הרוצח מהאינטרנט", שבמשך שלושה פרקים צללה לעומק פרשת הפשע שהסעירה את האינטרנט בתחילת העשור. זה החל בפרסום סרטון יוטיוב מאת משתמש אנונימי, שתועד בו מעשה הריגה אכזרי של שני חתולים. הסרטון משך את ליבם של חובבי חתולים ברחבי העולם, ואלה יצאו למסע לזיהויו ולכידתו של הרוצח. תחילה באמצעים פרימיטיביים יחסית (במובן המשטרתי לפחות), אבל הסיפור הלך והסתבך והפך ממצוד וירטואלי למסע רב-יבשתי, ומעלילה על נפש אכזרית שהתעללה בבעלי חיים לחיפוש אחר פושע שרצח גם בן אדם.

מכאן והלאה, הכתבה תכיל ספוילרים לסדרה, אז אם לא צפיתם וחשוב לכם להגיע אליה ללא מידע מקדים - היזהרו. לאורך פרקי הסדרה מתבררת זהותו של רוצח החתולים: זהו לוקה מגנוטה, דוגמן מטעם עצמו ועובד תעשיית המין, שהתאהב בדימוי הקר והמסוכן שהקנה לו הסרטון שפרסם ברשת. במשחק של - סליחה מראש - חתול ועכבר הוא שתל רמזים לזהותו, ואחרי שהציידים הווירטואלים (שניים מהם מתראיינים לסדרה ומספקים לה את רוב השלד העלילתי) שיערו כי מי שיפעיל אלימות כזו על בעלי חיים מהווה גם סכנה לבני אדם, הוא "הגשים" את החששות שלהם ובחודש מאי 2012 הוא רצח וביתר את גופתו של הסטודנט ג'ון לין, אותו הזמין לדירה שכורה בטורונטו, לכאורה, כדי לקיים יחסי מין. מגנוטה תיעד גם את מעשה הרצח הזה, והעלה את הסרטון לרשת.

הדוקו מלווה, כאמור, את המרדף של קבוצת חובבי החתולים אחר מגנוטה, ומאוחר יותר גם את המרדף המשטרתי אחריו ברחבי קנדה, צרפת וגרמניה עד ללכידתו וכליאתו חזרה בקנדה. אולם מעבר למאסרו, הסדרה לא מפרטת מה עלה בגורלו של מגנוטה מאז שנאסר לפני 7 שנים. בעקבות הפופולריות של "אל תתעסקו עם חתולים", יצאו כלי תקשורת רבים לחיפוש משלהם, הפעם על פרטים חדשים אודות מה שעלה בגורלו של מגנוטה בכלא.

על מגנוטה נגזר מאסר עולם, והוא יהיה זכאי לבקש חנינה ב-2037. נוסף על מאסר העולם בגין הרצח שביצע, על מגנוטה נגזרו גם 19 שנים בגין הפשעים הנוספים שביצע, בהם הפצת חומרי תועבה (פרסום סרטוני הריגת החתולים ופרסום הסרטון בו רואים אותו דוקר למוות את ג'ון לין) והטרדת עובד ציבור (שליחת חלקים מגופתו של לין לראש ממשלת קנדה דאז, סטיבן הארפר). ב-2015, מגנוטה נרשם לאתר היכרויות לאסירים, וב-2017 מצא, לטענתו, אהבת אמת בכלא. מגנוטה התארס ונישא ביוני של אותה שנה לאסיר בשם אנתוני ג'ולין. השניים ביקשו מהכלא לעבור לתא משותף ושתינתן להם האפשרות לערוך ביקורי התייחדות - שתי הבקשות סורבו. אגב, מי ששימשה כעדה לנישואים של מגנוטה וג'ולין היא אנה יורקין, אמו של מגנוטה שמתראיינת גם לסדרה ומגנה עד היום על חפותו. יורקין פרסמה לפני כשנה ספר בשם "בני הרוצח: הסיפור שלא סופר על לוקה מגנוטה ו'מטורף אחד, דוקרן קרח אחד'".

בספרה של יורקין מופיעים גם ציטוטים של מגנוטה, שמתאר את שגרת חייו בכלא. "יש לנו ערבי סרטים, יש לנו טלוויזיות משלנו. אני לומד ציור ועושה הרבה פעילות גופנית. אני לומד שפות", אמר. הספר מתייחס גם לקו ההגנה שנקטו עורכי דינו של מגנוטה. אלה טענו כי הוא לא היה אחראי למעשיו כיוון שסבל ממחלת נפש שמנעה ממנו להבדיל בין טוב לרע. "אין לי שום מחלת נפש שהיא. זרמתי עם זה, אפילו שלא רציתי, אבל הפרקליטים שלי לחצו עלי", אמר, "סיפרתי לרופאים שאין לי מחלת נפש. גם עכשיו, בכלא, אני לא לוקח תרופות". בכתבת וידאו על חייו ומותו של ג'ון לין, צולמו גם המכתבים הרבים שמגנוטה שולח לאמו מבית הכלא - אלה כתובים בכתב גדול וקריא, ומעוטרים באיורי שמשות ולבבות. בעיתון "טורונטו סאן" קראו את המכתבים וסיפרו שניכר מהם שמגנוטה עדיין בקיא ברכילות הוליוודית, בדיוק כמו לפני מאסרו.