את מיקי לאון כולכם ודאי מכירים אחרי שכיכב במגוון של תפקידים על במות התיאטרון, מסך הטלוויזיה ובקולנוע. בימים אלה, הוא חזר אל דמותו של איתן קופל, שהודח מהמוסד ועבר לשרת כ"סוכן מטעם" בחקירות הרגישות ביותר בשב"כ כחלק מהעונה החדשה של "כפולים" (שלישי, אחרי החדשות קשת 12). בראיון ל"גלית ואילנית", השחקן בן ה-48 הסיר את התדמית הקשוחה, וסיפר ברגישות ב"גלית ואילנית" על הרצון הגדול להקים משפחה.

"אני חושב על זה המון – בעיקר לאחרונה", שיתף לאון והתייחס לסיבה שלדעתו זה עדיין לא הצליח לקרות, "האמת שכן, בעיקר לאחרונה. הקצב שלי כנראה קצת איטי", אמר והסתכל באופטימיות אל עבר העתיד בנוגע למציאת בחירת ליבו והבאת ילד לעולם. "זה יושב לי, האמת שילד אחד זה מספיק".

עוד מהעונות הקודמות של "כפולים", הקהל בבית יודע שההפתעה יכולה להגיע בכל רגע נתון. עם זאת, לאון סיפר כי השחקנים כן מקבלים את המידע המלא על הדמות אותה הם מגלמים. "אתה יודע לאן אתה הולך, זה גם חשוב לדעת לאן כי יש לדמות תחנות מסוימות. אני חושב שלפעמים קורה שלא מקבלים את הפרק האחרון".

בהמשך סיפר, כי למרות שהוא מגלם את הדמות של איתן קופל בצורה פנומינלית, הוא עובד קשה כדי להשיג את המטרה. לכן, מפריע לו שאומרים לו שהדמות 'תפורה עליו'. "זה אחד הדברים שאני הכי לא אוהב שאומרים", סיפר לאון, "אני לא סוכן מוסד ולא חוקר מבריק, אתה עושה הרבה עבודה כדי שזה יהיה 'תפור' עליי".

עוד הוסיף כי בתחילת הדרך ניסה לרצות את אביו ולמצוא עבודה מסודרת כביכול, עם זאת הוא בחר ללכת אחר הלב. "יש את הקלישאה הזאת שהמקצוע בוחר בך ולא אתה בו, שזה נכון לגבי הרבה דברים בחיים. יש לנו את האשליה שאנחנו בוחרים, החיים קורים לנו יותר מאשר שאנחנו בוחרים".

"אבא שלי התקבל לבצלאל והוא רצה לצייר", סיפר לאון על אביו שהגשים את חלומו להיות אמן דרכו במשך שנים רבות, "שנים אחר כך באתי אליו והוא אמר לי ללכת על זה, שהוא יעזור לי בכל מה שצריך. לא הופתעתי אבל זה ריגש אותי, הוא ראה אותי בתיאטרון והיה גאה".