מעריצי מייקל ג'ורדן ברחבי העולם נסערים מ"הריקוד האחרון", סדרה דוקומנטרית חדשה בת 10 פרקים שמתמקדת בשחקן הכדורסל האגדי ובקבוצת השיקגו בולס. הסדרה, שהייתה אמורה לעלות ביוני, הוקדמה בעקבות משבר הקורונה וביטולי אירועי הספורט אחרי שהמעריצים דחקו ברשת ESPN (המשדרת אותה במקביל לנטפליקס) לעשות זאת. 

במהלך 1997-1998, צוות צילום של NBA Entertainment עקבו אחרי ג'ורדן וקבוצת השיקגו בולס באחת מהעונות המדוברות ביותר שלהם, ואספו שעות על גבי שעות של חומרי גלם שתיעדו כל רגע בדרך שלהם לאליפות השישית בשמונה עונות. במשך 18 שנים הצילומים נגנזו, עד שסוף סוף ראו אור יום והפכו לסדרה הדוקומנטרית שאוהדי כדורסל מכל העולם מדברים עליה. לפי כמה דיווחים, הסדרה עומדת לחשוף פרטים חדשים שלא היו ידועים לפני כן על הקריירה וחייו של ג'ורדן, עד כדי כך שהוא בעצמו ציין כי הוא "חושש איך הצופים יראו אותו אחרי שהתכנית תשודר". 

הפרק הראשון (ששודר קודם בערוץ ESPN וביום למחרת עלה בנטפליקס) התמקד בעיקר בתחילת הקריירה של ג'ורדן ובהסתגלות שלו לשינוי משחקן כדורסל אהוב בקולג' בקרוליינה הצפונית לשחקן טירון ב-NBA. באחד מהסיפורים הבולטים שעלו בפרק, ג'ורדן שיתף זכרון מקדם העונה ב-1984, לפיו הוא תפס את חבריו לקבוצה צורכים סמים קשים בחדר המלון שלהם, וציין ש"אף פעם לא ראה דבר כזה בחייו". 

"נכנסתי לחדר ופחות או יותר כל הקבוצה הייתה שם. היו שם דברים שלא ראיתי בחיי, אתה יודע, בתור נער צעיר. היו להם שם שורות (קוקאין), מריחואנה, נשים. אז הדבר הראשון שאמרתי היה 'תראו, אני בחוץ'. כי כל מה שחשבתי עליו באותו הרגע היה שאם יגיעו שוטרים ויפשטו על המקום, ממש ברגע זה, אני אשם באותה מידה של כל מי שבחדר הזה. ומאותו רגע הלאה, הייתי פחות או יותר לבדי", סיפר. _OBJ

"הריקוד האחרון", כאמור, הייתה אחד מהאירועים הטלוויזיוניים הכי מצופים בעולם הספורט (חוץ מהמשחקים עצמם, כמובן) לשנת 2020 ואחרי ביטול רוב האירועים תשומת הלב סביבה רק הלכה והתעצמה. אתמול (ב') עלו לנטפליקס שני הפרקים הראשונים של הסדרה, ומדי שבוע יצטרפו אליהם שני פרקים נוספים.