אם נסתכל על סדרות הטלוויזיה של העבר, אפילו לפני עשר שנים, נגלה לא מעט דברים מצמררים. הומופוביה, שמנופוביה, טרנספוביה ולא מעט תפקידי אורח של לינדזי לוהן. השבוע, מפיקת סדרת הנוער האייקונית "המורדים", כריס מורנה, החליטה לחלוק באינסטגרם שלה סצנה נוסטלגית מהסדרה שלה, בה מיה, דמותה של לואיסנה לופילטו, מובילה הופעת ריקוד מול בית הספר כולו, שהופכת למופע סטרפטיז שמותיר אותה בחזייה ושורטס. 

לופילטו הייתה בת 15 בזמן צילומי הפרק, ורבים מהעוקבים של מורנה כעסו על העלאת הסרטון בטענה שהוא מחפצן את השחקנית, שהייתה אז רק נערה. אחד המבקרים הנחרצים ביותר היה העיתונאי והפילוסוף הארגנטינאי תומאס בלמסדה, שכתב: "לא עשינו רעש בעבר מסצנות כאלה כי היה לנו הרבה ללמוד. זו תעלומה מה עומד מאחורי ההחלטה להעלות את זה שוב בשנת 2020 ולחזק עוד יותר חיפצון של קטינה".

מורנה לא הגיבה לדברים, אבל החליטה להסיר את הסרטון מחשבון האינסטגרם שלה, לאחר שהוא הצית ויכוח בתגובות. "המורדים" היא כמובן לא הסדרה היחידה שקיבלה ביקורות מהסוג הזה, ונדמה שעד היום כל סדרת נוער שמציגה קטינים כיצורים מיניים חוטפת אש על כך. אחד המקרים המדוברים ביותר היה ההתנגדות של קבוצות הורים שונות בארה"ב לשידור של הסדרה "אחת שיודעת", כשזו רק עלתה. לרוב, התגובות של היוצרים לטענות האלה היו שסדרות נוער אמורות לשקף את המציאות, ובמציאות - זה בדיוק הגיל בו נערות ונערים מתחילים לגלות את המיניות שלהם. נראה שבמקרה של לופילטו, עיקר הבעיה נבעה מגילה של השחקנית בזמן צילומי הסדרה, ופחות מעצם ההצגה של נערה כדמות מינית. 

זו גם לא הפעם הראשונה ש"המורדים" עצמה מעוררת סערה בדיעבד. בדצמבר האחרון חשפה אנחלס (אנג'י) באלביאני, שגילמה את פליסיטס, שהיא סבלה מבריונות על הסט מצד חברי הקאסט האחרים, בעיקר בגלל שהייתה פחות רזה מהשאר, וההקטנות כלפי הדמות שלה זלגו מהתסריט למאחורי הקלעים. "הם גרמו לי להרגיש רע עם עצמי, זה היה כל כך כואב", היא אמרה.