פרשת אושרת קוטלר, כך מסתמן, עוד לא הגיעה לסיומה. כעת, כחודש אחרי התבטאותה בשידור של קוטלר, מגישת המגזין ברשת 13, אודות גדוד נצח יהודה - פורסמו דיווחים על כך שהיא עוזבת את חברת החדשות של רשת 13. 

קוטלר החלה את עבודתה בערוץ מוקדם יותר השנה כחלק ממיזוג רשת-עשר, וכעת פורסם כי היא ביקשה לצאת לחופשה ללא תשלום, שתתחיל כבר ביוני הקרוב.

קוטלר שמעה על הדיווחים על עזיבתה את הערוץ כאשר הייתה על בימת כנס ועידת הארץ לדמוקרטיה ואמרה לנוכחים כי לא ביקשה לעזוב, אלא ביקשה לצאת לחופש אך לא נקבה בתאריך. כתב גלי צה״ל שנכח במקום צייץ כי קוטלר ירדה מהבמה סוערת ובוכה. 


הסערה סביבה החלה, כזכור, לאחר שאמרה בסיום כתבה ששודרה בתכניתה "שולחים את הילדים לצבא, לשטחים, ומקבלים אותם חיות אדם. זו התוצאה של הכיבוש". הכתבה עסקה בלוחמי הגדוד החרדי של צה"ל שמואשמים בפרשיות התעללות.

ההתבטאות עוררה את זעמם של רבים, ביניהם פוליטיקאים רבים ורוה"מ עצמו, וקוטלר התנצלה והבהירה את דבריה כבר בסוף אותה התוכנית: "כולם לוחמים קרביים בשטחים כבר הרבה שנים, גם חבריי. הביקורת שלי הופנתה אך ורק כלפי אותם חיילים שהשליטה שלנו על הפלסטינים בשטחים הביאה אותם לפגוע בחפים מפשע. רק אוסיף שמי שבאמת הקשיב לדבריי ולא רץ להתלהם עליי ברשת, בפתיח לכתבה, הבין שאני בכלל בעד להקל בעונשם של החיילים הנאשמים שכן אנחנו שלחנו אותם למציאות הבלתי אפשרית הזאת. טוב לכם? זהו סיימנו, ואני אמשיך להביע את דעתי בתכנית הזאת. לא תצליחו להשתיק אותי!".

זו לא היתה הפרשייה הראשונה בה נקשר שמה של העיתונאית הוותיקה - חודשים קודם הואשמה על ידי תחקירנית שעבדה עמה בהתפרצויות זעם אלימות ותקיפה מילולית. 

קוטלר הגיבה: ״אני לא עוזבת ושאף אחד לא ימהר לפתוח את השמפניה. לפני שנתיים פניתי לגולן יוכפז בבקשה לצאת לחופשה ארוכה יותר כי עייפתי. כמובן שמה שעבר עלי בשנה החולפת היה קשה מנשוא וכיוון שלא רצו לאפשר לי ללכת לפני המיזוג, הסכימו לקבל את בקשתי ובקיץ הקרוב אצא לחופשה בת שנה״.


גורמים מקורבים לפרשה סייגו את הדברים, ואמרו שקוטלר חושבת כבר תקופה ארוכה לצאת לחופש.

חדשות 13: אושרת קוטלר הודיעה כבר לפני חודשים ארוכים, כי בכוונתה לצאת לחופשה ארוכה ללא תשלום. קוטלר החליטה בימים האחרונים כי תצא במהלך הקיץ לחופשה ללא תשלום בת שנה.