כוכבת "ג'יין הבתולה" ג'ינה רודריגז מצאה את עצמה במרכזה של שערוריה בימים האחרונים כשהעלתה סטורי באינסטגרם בתחילת השבוע, בו היא שרה לצלילי השיר "Ready or not" של הפוג'יז בזמן שהיא מתאפרת. אחת משורות השיר אותה שרה רודריגז, מכילה את מילת ה-N אמריקאית, כינוי גזעני וטעון שנחשב לטאבו מוחלט כשנאמר על ידי מישהו מחוץ לקהילה האפרו-אמריקאית. 

הסטורי של רודריגז, שנעקבת על ידי 4.4 מיליון אנשים, היה באוויר כשלוש שעות, עד שרודריגז הבינה את גודל המהומה שיצרה והסירה אותו מיד מהאוויר כשהיא מפרסמת במקומו סרטון התנצלות, שאף הוא נחווה על ידי חלק גדול ממבקריה כמזויף ולא כן. 


"אני רק רוצה לפנות אליכם ולהתנצל", אמרה לעוקביה, "אני מצטערת אם פגעתי במישהו כששרתי לצלילי שיר של הפוג'יז שני אוהבת ושגדלתי עליו. אני אוהבת את לורין היל ואני באמת מצטערת אם פגעתי בכם". מאוחר יותר, היא אף פרסמה התנצלות כתובה באינסטגרם שלה: "בין אם בשיר או בחיים האמיתיים, המילה שאמרתי לא צריכה להיאמר... היא נושאת עמה מורשת של כאב שאני לא יכולה לדמיין. כל ההשלכות שאני חווה היום לא ישתוו לחרטה האישית שאני מרגישה. כשראיתי את הסרטון שלי מתנגן לנגד עיני הזדעזעתי עד עמקי נשמתי. משפיל שזה צריך להיות לקח פומבי אבל הוא מגיע לי".


View this post on Instagram

A post shared by Gina Rodriguez-LoCicero (@hereisgina) on

זו לא הפעם הראשונה ואפילו לא השנייה בה רודריגז נתקלת בביקורת על יחסה לקהילה השחורה. ב-2017, עם חשיפת הקאסט האפרו-אמריקאי לחלוטין של הסרט "פנתר שחור", רודריגז צייצה "מארוול ודי.סי מפציצים בליהוק נשים אבל איפה הלטיניות?! שואלת בשביל חברה...". הציוץ נמחק מאז אבל העניין של רודריגז בנושא לא נעצר כאן: ב-2018 ובזמן סיבוב יחסי ציבור לסרט "מפלצות בשלג" בכיכובה, רודריגז התראיינה לצד יארה שהידי, שחקנית נוספת בסרט, שזכתה למחמאה מצד המראיין שציין כי היא "השראה לכל כך הרבה נשים שחורות". רודריגז אז התפרצה לדבריו ותיקנה אותו כשטענה כי שהידי היא השראה "לכל הנשים". המראיין לא נרתע ותיקן את רודריגז בחזרה כשאמר "עבור נשים שחורות, אנחנו צריכים ייצוג ברמה אחרת לגמרי". 

תקריות נוספות נרשמו כשאירחה ערב גיבוש לנציגות הקהילה הלטינית בהוליווד יחד עם אמריקה פררה ("בטי המכוערת") כשלא הוזמנה אף לטינית שחורה לאירוע. לאחר שזכתה לביקורת בנושא, רודריגז טענה כי אכן הוזמנו שחקניות שחורות ממוצא לטיני אבל הן "פשוט לא הגיעו".

המחאה סביב יחסה המבטל של רודריגז כלפי קהילה הסלימה כשבפאנל על ייצוג ושכר הולם בהוליווד, טענה רודריגז (מבלי לבסס זאת) כי שחקניות שחורות ואסייתיות זוכות לשכר גבוה יותר משחקניות לטיניות. לעובדה כי השחקנית הכי רווחית בטלוויזיה היא דווקא לטינית (סופיה ורגרה מ"משפחה מודרנית"), רודריגז לא התייחסה. 

טענה זו עלתה לרודריגז בדמעות כשנאלצה להתייחס לבאקלאש שקיבלה במהלך תכנית רדיו בה התארחה. רודריגז טענה כי התגובות שקיבלה היו "מרסקות" וכי "הקהילה השחורה הייתה היחידה שנשאתי אליה מבט. לא היו מספיק סדרות לטיניות כשגדלתי והקהילה גרמה לי להרגיש שרואים אותי. להגיד שאני אנטי-שחורים זה להגיד שאני אנטי-משפחה". בהמשך גם תיארה את אביה כבעל "עור כהה" ולכן טענה כי היא מכירה את הגזענות כלפי אנשים כהים מבית, טענה שגם הופרכה על ידי הטוויטר בהמשך ושימשה ללעג נוסף כלפיה. 

נראה אם כך שההסתבכות האחרונה של רודריגז עם הקהילה תהיה אחת שיהיה לה קשה מאוד להשתקם ממנה לאחר מוניטין הולך ונבנה של מי שמסרבת להכיר במאבק של הקהילה השחורה.