מגישת המהדורה המרכזית של חדשות 13, טלי מורנו, הודיעה אמש בטוויטר כי פוטרה מתפקידה. "לכל המתעניינים" כתבה מורנו לעוקביה, "פוטרתי הערב מחדשות 13. מי שמחפש עיתונאית יד שנייה עם ותק של שני עשורים במקצוע והתמחות בהגשה, מוזמן לפנות אלי".

ההודעה של מורנו, שפורסמה במקביל לשידור המהדורה, זכתה לתשומת לב גדולה. עיתונאים רבים, מיונית לוי דרך רביב דרוקר ועד עמית סגל, פרסמו ציוצי תמיכה במורנו וגולשים רבים אף ציינו את העובדה כי מורנו הייתה צפויה לחזור בקרוב מחופשת לידה לאחר שילדה בינואר האחרון בת משותפת לה ולאיל קיציס.

אולם גורם בכיר ברשת סיפר ל-tvbee כי הדברים אינם כפי שמורנו הציגה. "היא פיטרה את עצמה", סיפר, "נאמר לה שהיא לא תוכל לחזור למהדורה המרכזית כי אין מקום תקציבי למגיש נוסף. התחלנו דיאלוג וניסינו להבין אם יש אופציות, בין אם זה בחברת החדשות ובין אם זה ברשת". אחת מאותן אופציות הייתה הגשת הרצועה היומית של חמש אחר הצהריים שחזרה לאחרונה לידיה של חברת החדשות.

עד חודש מאי האחרון, מי שהגיש את אותה רצועה היה יעקב אילון, איש חברת החדשות של הערוץ. כאשר אילון הודיע על עזיבתו, האחריות על הרצועה עברה לרשת ומי שמגיש אותה הוא שרון גל. בהסכם שנחתם במהלך הלילה בין חברת החדשות לוועד עובדי החברה, סוכם כי הרצועה המדוברת תחזור לידיה של החברה. "יעקב לא חיכה, הוא חתך ישר. אולי היו מציעים לה את חמש?", סיפר אותו גורם, "רצועת חמש חוזרת אלינו, יש הסכם. הופתענו לראות את הציוץ כי הרגשנו שאנחנו בעיצומו של דיאלוג כדי לראות איך אפשר להמשיך לעבוד ביחד אבל היא רצתה רק להגיש מהדורה. היא יצאה קצת נחפזת".

מאז שיצאה לחופשת לידה, מורנו הוחלפה על ידי אודי סגל ומהדורת החדשות עברה לפורמט של הגשה זוגית של סגל ותמר איש שלום. במקביל, רשת 13 נקלעה למשבר כלכלי חריף, שרק הלך והחמיר בימי הקורונה. במהלך הלילה הודיעה החברה על תהליך התייעלות אותו היא עומדת לבצע, במסגרתו יופטרו יותר מ-40 עובדים בחברה. לפי אותו גורם, כאמור, מורנו היא לא אחת מאותם שמות.

מרשת נמסר: "אין תגובה".

מטעמה של טלי מורנו טרם התקבלה תגובה.