פרשת האונס שאירע בעונה ה-18 של הגרסה הספרדית ל"האח הגדול" טרם שככה, גרמה לרשת השידור טלסינקו (Telecinco) לנקוט בצעד חריג ולבטל את שובה של התוכנית לאוויר. זו תהיה קטיעה של רצף טלוויזיוני בן כמעט 20 שנה, שכן "האח הגדול" נחשבת לאחת מתוכניות הדגל של הרשת, ושודרה עד כה - גם אחרי פרסום התקיפה המינית - בהצלחה רבה בספרד.

התקיפה אירעה בחורף 2017, והתרחשה לעיני המצלמות (שאמורות להשגיח על כל פינה בבית רחב הידיים) במיטתה של הדיירת קרלוטה פרדו, שהיתה אז בת 24. פרדו חזרה למיטתה כשהיא שיכורה - מה שלא מנע ממנה להמשיך ולסרב לניסיונות החיזור של דייר בשם חוסה מריה לופז, שאף ניסה ליזום איתה מגע גופני. עובדת ההפקה מריה רובלס, שהיתה אחראית על ניטור המצלמות והפעלתן באותו הלילה, העידה בפני המשטרה ובית המשפט שלא הרגישה שיש לה את הסמכות לעצור את המתרחש, אך תיארה את התנועות שראתה במיטתה של קרלוטה, אחרי שחוסה נכנס אליה - "ראיתי שיש תנועות מתחת לשמיכה, שמעתי אנחות ונשימות. הראש (של קרלוטה) זז ללא שליטה ועיניה היו עצומות". הדיירת הוזעקה אז לחדר האח, מה שגרם לחוסה לעצור את מעשיו. קרלוטה העידה לאחר מכן שיש לה "פערים" מזיכרון הלילה ההוא.

למחרת, נאלצה קרלוטה להתעמת עם התיעוד של אותו הלילה, מה שגרם לה לפרוץ בבכי ולעזוב את החדר. חוסה גורש מהבית, כשלצופים ולדיירים נאמר שהוא עוזב עקב "התנהגות בלתי נסבלת". גם כיום הוא ממשיך לטעון לחפותו בעוד המקרה נידון בבית המשפט. התקרית לא דווחה עד הרבה אחרי השלמת צילומי העונה, והצילומים מאותו לילה נצפו רק על ידי אנשי ההפקה והמתמודדים.

בעקבות פרסום התקיפה, דרשו מפרסמים רבים בתוכנית, בהן חברות גדולות לוריאל, ניסאן ונסטלה, למשוך את פרסומותיהן ממשדרי "האח הגדול". זאת למרות שהתוכנית המשיכה, כאמור, לגרוף אחוזי צפייה נאים גם בעונה ה-19. אולם לפי הפרסומים האחרונים בספרד, "האח הגדול" לא תחזור למשבצת היוקרתית שלה בעונת השידורים של החורף הקרוב, ואת מקומה תתפוס הגרסה המקומית ל"הישרדות".