העיתונאית והשדרנית סיון רהב-מאיר הודיעה היום על יציאה לשליחות בת שנה בארצות הברית. "לאחרונה, בכל כמה שבועות, אני טסה לארצות הברית לסבב הרצאות", כתבה רהב-מאיר בעמוד הפייסבוק שלה. "השיעור השבועי - יוזמה ירושלמית מקומית - גדל והתפתח והוזמן בתקופה האחרונה ללוס אנג'לס, וושינגטון, ניו-יורק, אטלנטה, בולטימור, פילדלפיה, ניו ג'רזי ועוד ועוד. פגשתי אלפים. החל מישראלים שגרים שם ועד יהודים שחיים באמריקה כבר חמישה דורות".

"בכל פעם מחדש הרגשתי כמה זה חשוב. כמה הסיפור שלנו הוא משותף, לא רק ישראלי אלא גלובלי. אבל כל מסע כזה כאילו נקטע באמצע - מול פנייה של עוד בית ספר או קמפוס או קהילה, כי צריך לחזור לארץ. לאחרונה ארגון 'המזרחי העולמי' הציע לנו לצאת לשנת שליחות שלמה: לגור שם כשליחים שלהם, ללמד, לפגוש, להרצות, לדבר. זו הצעה מאתגרת, מפחידה ומלהיבה. התלבטנו, התייעצנו והסכמנו. בהתרגשות רבה ובתפילה להצליח במשימה".

רהב-מאיר ובן זוגה, העיתונאי ושדרן הרדיו ידידיה מאיר, יעברו עם ילדיהם לניו יורק במהלך חודש אוגוסט. רהב-מאיר הדגישה שלמרות שיגורו ביבשת אחרת, השניים ימשיכו בעיסוקים ובמקומות העבודה שלהם. "אנחנו לא מתנתקים, חלילה, רק מתחברים לעוד אנשים. לאחים שאנחנו עדיין לא מכירים", הוסיפה רהב-מאיר. כיום, רהב-מאיר מגישה את התכנית "שש עם סיון רהב-מאיר" בערוץ 12, שסוקרת את הסיפורים הבולטים של היום. בנוסף,היא כותבת טור שבועי במוסף הפוליטי לשבת של ידיעות אחרונות ויחד עם בן זוגה משדרת תכנית שבועית בגלי צה"ל.