שמו של נואל קלארק, המוכר במיוחד בזכות תפקידו בסדרה "דוקטור הו", עלה במהלך סוף השבוע לכותרות - ובנסיבות קשות. השחקן, שעוסק גם בכתיבה, הפקה ובימוי של סרטים, הואשם של ידי 20 נשים בהתנהגות מינית בלתי הולמת. כפי שנכתב בתחקיר של "הגרדיאן" הבריטי, קלארק מחזיק בהיסטוריה רוויה בהטרדות מיניות, בריונות, מגע לא רצוי, התעללות מילולית והתנהגות בלתי הולמת במקום העבודה עוד משנת 2004. האשמות אלה מגיעות בנוסף להאשמה חמורה לפיה השחקן נהג לצלם בסתר נשים, במהלך אודישנים בהם הן נבחנו בעירום. את אותם סרטונים, קלארק גם שיתף ללא הסכמתן של המצולמות. התלונות הקשות נגד קלארק הכו גלים בתעשייה הבריטית: השחקן תמיד נחשב בעיני רבים לאדם חם מזג, אך הוא זכה להערכה רבה לאורך הקריירה העמוסה שלו על מחויבותו העקבית לקידום המגוון האנושי והייצוג הנרחב של אוכלוסיות שונות בפרויקטים שלו. לצד "דוקטור הו", הוא התפרסם גם בזכות הסדרות "Bulletproof" ו"Viewpoint".

הטענות נגד קלארק הגיעו מנשים שעבדו עמו בפרויקטים בקולנוע ובטלוויזיה. קורבנותיו מספרות כי כוחו הרב בתעשייה הבריטית אפשר לו להטריד נשים וקולגות, ללא קשר לגילן או תפקידן במקום העבודה. כמה מהטענות מציגות דפוס קבוע למדי באופן בו קלארק נהג להטריד נשים: הוא היה מסמן מישהי אחת, ומציע לה הצעות מיניות שוב ושוב, ואם היא הייתה מסרבת - הוא היה מאיים עליה כדי לוודא שתשתוק. "באופן קבוע, הוא היה מעיר הערות לא הולמות", אמרה אחת מהנשים.

"הוא תמיד ניסה להוביל את השיחה למקום מיני", סיפרה אישה אחרת שטענה כי קלארק הצמיד אותה, בניגוד לרצונה, לקיר בחדר ההלבשה. "זה גרם לי להרגיש מאוד לא בנוח, וזה היה לא מקובל". השחקנית ג'ינג לוסי ("עשיר בהפתעה") שעבדה עם קלארק בסרט "SAS: Red Notice" יצאה גם היא נגד השחקן, ולדבריה - הוא הציע לה לקיים איתו יחסי מין במהלך ארוחת ערב שעסקה בעניין מקצועי. כשדחתה את הצעתו, הוא הגיב בצורה "מטרידה". "הוא באמת דיבר על זה בצורה גסה ומגעילה", היא נזכרה. בין הנשים שהעידו נגדו בכתבה בגרדיאן ניתן למצוא גם את ג'ינה פאוול, שעבדה כמפיקה אצל השחקן המשך שלוש שנים, ואת השחקנית ג'אנה ג'יימס, שהופיעה בסרט "אחווה" אותו ביים קלארק וגם כיכב בו.

במסגרת הכתבה, ג'יימס סיפרה כי השחקן הציע לה לערוך אודישן לתפקיד שכלל סצנות בעירום, היא היססה - היא הייתה בת 23 בלבד ורק סיימה את לימודי המשחק. קלארק, מצידו, הרגיע אותה והסביר כי העירום לא יצולם. "נאמר לי במאה אחוז שהעירום לא יצולם". אותה הבטחה הייתה שקרית, והאודישן היה חוויה מבעיתה עבורה. לדבריה, "הייתי כל כך נסערת. עכשיו, אחרי שנים, אני עדיין בוכה כשאני מדברת על זה".

קלארק, נשוי ואב לשלושה ילדים, הכחיש כל טענה בתחקיר של הגרדיאן, למעט אחת: הוא הודה כי העיר הערות "בלתי הולמות" חוזרות ונשנות כלפי הלן אתרטון, והתנצל בפניה באותה עת. "בקריירה בת 20 שנה, שמתי את האינסקלוסיביות והמגוון בראש מעייני בעבודה שלי, ומעולם לא הוגשה נגדי תלונה", אמר השחקן. "אני מכחיש בתוקף כל התנהגות בלתי הולמת או עוולה פלילית ובכוונתי להגן על עצמי מפני האשמות שווא כאלו. אם מישהי שעבדה איתי הרגישה אי פעם לא בנוח או שלא כיבדתי אותה, אני מתנצל בכנות. אבקש עזרה מקצועית לחינוך עצמי ושינוי לטובה".

רק לפני שבועיים, זכה קלארק בפרס האקדמיה הבריטית לקולנוע (באפט"א) בזכות תרומתו יוצאת הדופן לקולנוע. על פי הגרדיאן, בבאפט"א היו מודעים לטענות נגד קלארק עוד לפני מתן הפרס, אך הוחלט להעניק לו אותו למרות הכל, ולצד הסיכוי שהכתבה אכן תצא לאור. כעת, לאחר פרסום התחקיר, הפרס המדובר נשלל מהשחקן. "לאור ההאשמות שפורסמו בגרדיאן בדבר התנהגות בלתי הולמת חמורה של נואל קלארק, באפט"א קיבלה את ההחלטה להשעות את חברותו ולשלול את פרס התרומה הבריטית יוצאת הדופן באופן מיידי", נכתב בהצהרה. 

בהמשך, נחשף כי בצל ההאשמות, הסדרה בכיכובו, "Viewpoint", ירדה מהמסך עוד לפני שידור פרק הסיום. בהצהרה למגזין וראייטי מטעם רשת ITV, האחראית על הסדרה, נמסר כי "ל-ITV יש מדיניות אפס סובלנות לבריונות והטרדה, ונהלים חזקים על מנת לחקור ולהתמודד עם תלונות כלשהן. אנו מאמינים מאוד שלכולם מגיע לעבוד בסביבה תומכת ובטוחה". ברשת מודעים לעובדה שצופים רבים השקיעו שעות מזמנם בצפייה במותחן, ועל כן - הפרק האחרון היה זמין באתר הרשת לשעות ספורות. מאז, קלארק איבד גם את תפקידו ככותב ב"The Salisbury Poisonings". השחקן אמור היה להיות המנטור של אלכס סטארקר, שהיה בין הכותרים של סדרות מצליחות בבריטניה, אך עקב ההאשמות הוחלט כי זה "כבר לא ראוי" שקלארק יישאר בתפקיד, ועל כן מנטור חדש יימצא עבור סטארקר. גם בסוכנות בה הוא חתום, CAA, ניתקו איתו כל קשר.