כחלק מתנועה למען ייצוג מגוון יותר על המסך, רשת CBS האמריקאית הודיעה על צעד חדש שישפיע רבות על צופי ומתחרי תוכניות הריאליטי: כל צוות המשתתפים בתוכניות של הרשת יכלול מעתה לפחות 50 אחוז של אנשים שאינם לבנים. מה שאומר שהחל מהעונות של 2021-2022, להיטים כמו "הישרדות", "האח הגדול" ו"לאב איילנד" יציגו מגוון אנושי רחב הרבה יותר. לפי ג'ורג' צ'יקס, הנשיא והמנכ"ל של קבוצת CBS, "ז'אנר הריאליטי זה תחום שיש בו פחות ייצוג, והוא צריך להיות יותר כוללני בפיתוח, ליהוק, בהפקה ובכל שלבי סיפור הסיפורים. כשאנחנו שואפים לשפר את כל ההיבטים היצירתיים הללו, ההתחייבויות שהוכרזו היום הן צעדים ראשונים וחשובים במציאות קולות חדשים ליצירת תוכן ובהרחבת המגוון בתכניות הלא כתובות שלנו, כמו גם ברשת שלנו".

המהלך נעשה בעקבות תלונות של משתתפי עבר ב"הישרדות" שציינו את חוסר הגיוון בקאסט של התוכנית הוותיקה. במהלך הקיץ, הקימו בוגרים שונים קבוצה בשם "The Black Survivor Alliance" (ברית השורדים השחורה) במטרה "להוציא לאור את החוויה הקולקטיבית שלנו, יחד עם הטיה מרומזת וגזענות בתוכנית ומחוצה לה". אותה קבוצה קיימה פגישות עם בכירי CBS ועם המפיק והמנחה ג'ף פרובסט בנושא תוכניות שוויונית וכוללת יותר. הקבוצה הייתה אחת משתי קבוצות של מתמודדים שחורים שקיימו פגישות עם מפיקי הרשת.

בראיון למגזין אנטרטיינמנט וויקלי הביע אחד מחברי הקבוצה, בוגר העונה הרביעית שון רקטר, את הביקורת הגלויה שלו על נושא הגיוון הגזעי בתוכנית, וחשף כי זו אחת מהסיבות בגללן הוא מעולם לא חזר לאחת מעונות ה"אולסטארס" שלה. "אם אתה לא חושב שקיימת גזענות והטיה מרומזת, תגיד לי למה התעלמו מזוכת 'הישרדות' וספיה טאוורי, למה היא מעולם לא קיבלה שיחה או הזמנה לככב בעונה עם כל הכוכבים הקודמים? (...) לזכיינית יש את האחריות ואת הכוח לייצג שדה משחק צודק ושוויוני יותר כמדד להתקדמות אמיתית של *כל* האנשים". 

משתתפי עבר אחרים התבטאו גם הם לאחרונה כנגד התנהלות הליהוק בתכנית, שאמנם היה מגוון - אך לא באופן שמייצג כראוי את חלקם באוכלוסיה של אנשים שאינם לבנים. יולנדה ג'ונס (העונה העשירית) אמרה כי "האופן בו ערכו אותי ועוד כל כך הרבה אנשים שחורים אחרים בתוכנית, הובילה אותי לארגן את קבוצת BSA ולהתחיל לשים סוף לגזענות השיטתית של 'הישרדות' (...) בעונה 14, ניתן היה לחתוך את עובי הגזענות בסכין... 'מגוון' לא אומר שרוב השחקנים הם לבנים עם תערובת של גזעים אחרים".