שחקנים שמנהלים שתי קריירות במקביל הם ממש לא תופעה חדשה. רק לאחרונה שמענו, למשל, על קלרה אלווארדו (אריאדנה מ"בית הנייר") וג'ניפר סטון (הרפר מ"המכשפים מווייברלי פלייס") שניצלו את היותן אחיות במקצוען כדי להצטרף למאבק בנגיף הקורונה. אבל עם כל הכבוד לעשיית המבורכת של השחקניות, ישנה כוכבת טלוויזיה אחרת שהעלתה את הרף גבוה עוד יותר: מריסול ניקולס, כוכבת "ריברדייל" ו"24".

בכתבה אודותיה שפורסמה במגזין מארי קלייר, ניקולס חושפת את היותה לא רק שחקנית מצליחה, אלא גם אישה שאחראית לתפיסתם של מאות עברייני מין. במהלך השנים האחרונות, כך מתברר, ניקולס עבדה בשיתוף פעולה עם כוחות אכיפת החוק בארה"ב, ובעודה במסווה סייעה לתפוס עברייני מין שפגעו בילדים. כחלק מתהליך תפיסת העבריינים, ניקולס נהגה להתחזות הן לקורבנות עתידיים והן לסרסורים פיקטיביים. 

ניקולס - שמגלמת ב"ריברדייל" את דמותה של הרמיוני לודג', אמה של ורוניקה (קמילה מנדס) - הסבירה בשיחה עם המגזין מדוע החליטה לחשוף את עיסוקה השני: "אם אנשים טובים לא ידעו על זה, זה ימשיך לקרות, כי אנשים טובים הם היחידים שיעשו משהו לגבי זה". "הם אלה שכאשר יפגשו חוסר אנושיות, ינסו לעצור את זה. כי חייבים לנסות, נכון? גם אם זה לא עובד", הוסיפה. לפי ניקולס, הלחץ בו הייתה נתונה בתחילת דרכה חלף ככל שצברה עוד ועוד ניסיון. "בכנות, ברגע שתפסנו את הבחור הראשון אמרתי 'בואו נלך על זה'", סיפרה.

View this post on Instagram

Marie Claire article is online! Please read and share. Link in my bio. I really couldn’t be more excited for this to finally come out, not because of “look what I’m doing” but because of all of you and millions of others who will read about this issue and horrifyingly, learn how easy it is to buy a kid. This issue continues to exist because of secrecy, because people are unaware of what’s happening to our children and unable to contemplate something like this. So part of my passion has always been to raise awareness, so that crimes like these don’t go unnoticed, people are educated, and hopefully one day put an end to the words “child sex trafficking”. However, raising awareness only goes so far, and I had to do more...had to do something. This article represents what I’ve been doing. Thank you @marieclairemag for covering this issue and to @ehayasaki for this beautifully written piece. Please read. Please share.

A post shared by Marisol Nichols (@marisolnichols) on

בשביל להבהיר מעט יותר את מעורבותה של ניקולס במלאכה החשובה, מציגים במגזין דוגמה לאחד מהאירועים שהשתתפה בהם. באותו מקרה, ניקולס התחזתה לנערה בת 13, פיתחה קשר עם פדופילים שונים וגרמה להם להגיע למלונית בה היו אמורים להיפגש. בנוסף, אחד משותפיה של ניקולס התחזה כסרסור אשר מפעיל אותה, ושוחח עם אותם עבריינים גם כן. כאשר הגיעו לאותה מלונית, עברייני המין נעצרו אחד אחרי השני - במבצע שתוך יומיים הביא למעצרם של 12 פדופילים. 

לפי ניקולס, הרצון שלה לסייע דווקא במאבק הזה הוא ממש לא מקרי. ניקולס מספרת כי חוותה טראומה בעצמה, כאשר הייתה בת 11 ונאנסה על ידי כמה בנים אותם הכירה. "זה הפך לסיוט הכי נורא שלי", סיפרה למגזין, "זה שינה את כל מהלך החיים שלי ביום אחד". במקביל לאותם ימים, ניקולס גם גילתה כי האדם שחשבה כי הוא אביה הביולוגי למעשה אימץ אותה כשנולדה. הטראומה והגילוי המפתיע, ניקולס מספרת, גרמו להדרדרות במצבה הנפשי ובהמשך גם לצריכה של סמים. "הייתי נוסעת לעיר ומפוררת בלוקים (של קוקאין, ר.א), ושוקלת ומודדת ומערבבת", סיפרה ניקולס על שנות העשרים לחייה, והוסיפה: "אני חושבת ששילמתי על קוקאין רק פעמיים". לפי ניקולס, היא הייתה נוהגת להשיג סמים בחינם מגברים מבוגרים יותר.  

השינוי לטובה בחייה של ניקולס החל כאשר החליטה להפוך לשחקנית. לאחר התפקיד הקולנועי הראשון שלה, בסרט "חופשה בלאס וגאס" משנת 1997, ניקולס הצטרפה לכנסיית הסיינטולוגיה. "בכנות, הסיינטולוגיה היא מה שהציל אותי. אני כנראה הייתי מתה", סיפרה. כאשר עומתה עם ההאשמות השונות כלפי הכנסייה העוסקות בפגיעות מיניות כאלה ואחרות, ניקולס בחרה לגבות אותה באופן מוחלט: היא הסבירה כי איננה מאמינה לכל אותן הכנסיות, אותן היא מגדירה כ"מפוברקות לחלוטין".

התמיכה של הכנסייה בניקולס באה לידי ביטוי, לפי השחקנית, גם בשנים האחרונות. לפני כתשע שנים אחיה של ניקולס שם קץ לחייו, ובשנה שעברה היא נאלצה להיפרד גם מאביה המאמץ. שלושה שבועות לאחר מות אביה, ניקולס גם נפרדה מהשחקן לוק פרי ("בוורלי הילס 90210"), ששיחק לצדה ב"ריברדייל". ניקולס מספרת כי לאחר מותו של פרי היא "לא יצאה מהבית במשך שבוע", וכי הכלים אותם רכשה דרך הכנסייה אפשרו לה בסופו של דבר להתגבר על כל אותם קשיים.