בזמן שאצלנו בישראל העונה התשיעית של "מאסטר שף" נמצאת עוד בשלבי האודישנים, בארגנטינה נערך אתמול הגמר של גרסת הסלבס המקומית. בעוד את השמות של המתמודדות והמתמודדים סביר שלא תזהו מכיוון שמדובר בקבוצה של אנשים שידועים בעיקר בארגנטינה עצמה, את הזוכה במקום הראשון חלקכם דווקא עשויים להכיר, מאחר ויש לה קשר לשם מפורסם מאוד - הכדורגלן האגדי והמנוח דייגו מראדונה.

קלאודיה ויאפאניה בת ה-58 היא דמות מוכרת בארגנטינה בפני עצמה, מאחר והיא אשת עסקים מוערכת וגם מפיקת תיאטרון, אבל טייטל נוסף של הזוכה הטרייה הופך אותה למזוהה אף יותר. ויאפאניה ניהלה זוגיות ארוכה וסוערת עם מראדונה, שכידוע הלך לעולמו בנובמבר האחרון אחרי שעבר דום לב. השניים הכירו עוד ב-1979, כשהיא הייתה בת 17 והוא בן 19, נישאו 10 שנים לאחר מכן והתגרשו ב-2003, ויש להם שתי בנות משותפות. כשויאפאניה הייתה בהריון עם בתם הבכורה, היא גילתה שמראדונה הוא כבר אב לבן מחוץ לנישואיהם.
קלאודיה ויאפאנה, דייגו מראדונה, 1999 (צילום: Ricardo Ceppi/Getty Images)
קלאודיה ויאפאנה, דייגו מראדונה, 1999 | צילום: Ricardo Ceppi/Getty Images
 
בתם הבכורה של השניים אמרה בעבר שהוריה נשארו ביחסים טובים לאחר הגירושים (ויאפאניה עצמה אף הופיעה בסרט דוקומנטרי על חייו של מראדונה), אבל לפני כמה שנים התברר שהמצב מעט מורכב יותר, כאשר ב-2015 הכדורגלן הגיש תביעה נגדה באשמת מרמה, העלמת מס וגניבה של למעלה מ-5 מיליון יורו מכספו. נכון ליולי האחרון, המשפט עדיין התנהל. 
 
ויאפאניה זכתה בפרס כספי של מיליון פסו (שווה ערך לכ-37 אלף שקלים) ומלגה ללימודים של שנה במוסד גסטרונומי מוביל. מלבד יכולות הבישול שלה, ויאפאניה הצליחה להקסים את הקהל הארגנטינאי והפכה מהר מאוד לאחת המתמודדות האהובות בעונה המדוברת של "מאסטר שף". כשמראדונה הלך לעולמו בנובמבר, ויאפאניה כבר הייתה במהלך הצילומים לעונה ונאלצה, כמובן, לקחת הפסקה. כשחזרה, היא הכינה עבור השופטים מנה של עוף מטוגן, והקדישה אותה לזכר האקס שלה. "אלה זמנים רגשיים עבורי ועבור המשפחה שלי", היא אמרה כשהציגה את המנה. "רציתי להקדיש את המנה הזאת לאבא של הבנות שלי, כי אני מאמינה שהוא שומר על כל אחת מאיתנו מלמעלה ויעזור לנו להמשיך הלאה".