אי אפשר להגיד שזה היה מפתיע: סוף עונתה השנייה של "וירג'ין ריבר" הצליח, כמצופה מהסדרה, לספק רגעים סוחטי דמעות וטלטלות גדולות מהחיים. יש לקוות שאותה דרמה תצליח להחזיק אותנו עסוקים בזמן ההמתנה לבשורה המיוחלת בנוגע לעונה 3, שכרגע עדיין לא ידוע אם תקרה או לא תקרה. כמו בעונתה הראשונה, גם סוף העונה שנייה של הלהיט של נטפליקס הצליחה להגיע בדיוק לאמצע המתבקש בין סיפוק לכמיהה, כאשר סופה אמנם פתר כמה תעלומות, אבל גם, איך לא, יצר כמה תעלומות חדשות. אז למי מכם שלא בטוח שהוא לגמרי הצליח לעקוב אחרי אינספור ההתפתחויות מגמר העונה, אספנו בעבורכם את ההפתעות הכי גדולות של פרק הסיום. מיותר לציין שלא מעט ספויילרים שמנים ועסיסיים במיוחד יופיעו כאן - אז אם עדיין לא הספקתם לצפות, מומלץ לחכות עם הקריאה עד לאחרי הבינג'. 

ג'ק נורה. אין ספק שהתקרית המחרידה של ג'ק היא המאורע המכונן של הפרק, ואחד המאורעות המשמעותיים של הסדרה כולה. לאחר שכידוע, הוא נמשך באופן מיידי למל עם הגעתה לעיירה וירג'ין ריבר, השניים בילו את כל העונה הראשונה בחיזורים, תוך כדי שהם מתמודדים בנפרד כל אחד עם המטען הרגשי שלו. בפרק השני של העונה השנייה, הם סוף סוף מימשו את המתח המיני ביניהם, וגם בפרק האחרון הם חזרו שוב לאותה טריטוריה מתבקשת, אבל ב"וירג'ין ריבר", כמובן, דברים לא יכולים להישאר מושלמים ליותר מדי זמן - וכעבור מה שנראה כמו פחות משעה, מל כבר מוצאת את מושא אהבתה ירוי ומדמם על רצפת הבר שלו. אז מי לעזאזל ירה בו? ולמה? ובכן, ג'ק השקיע מאמץ רב על מנת לחבל בסוחר הסמים המקומי, קלווין. מה שזה אומר, זה שבעצם - כל אחד מהמחנה של קלווין עשוי להיות היורה. אבל כמו שכבר בוודאי למדתם, ב"וירג'ין ריבר" הכל אפשרי.

מי יודע, אולי זו שרמיין. יש שיגידו ששרמיין היא המרשעת הנסתרת של העיירה, ואפילו - שהיא עשויה להיות היורה. אנחנו כבר יודעים שהיא לגמרי מאוהבת בג'ק והיא הראתה בעבר כמה היא נחושה להישאר בחברתו, תוך כדי שהיא מאשימה את מל בכך שהיא הסיבה בגללה ג'ק לא מעוניין בה. היא רק המשיכה להוכיח את עצמה כבעייתית, כשההיריון שלה הפך אותה לאף יותר נקמנית כשהציבה אולטימטום למל, כשהסבירה שהנוכחות שלה תקשה על גידול התינוק העתידי שלה ושל ג'ק. תגידו שאולי היא בסך הכל בחורה קנאית, אבל יש סיכוי ששרמיין היא האשמה: כשג'ק קנה בית בשבילם, הוא עשה זאת בשביל הילדים - אבל היא מיד חשבה שזה אומר שהוא מאוהב בה, ומיהרה לנשק אותו. הוא ניסה להסביר לה שזה לא המצב, והיא טענה שהוא גורם לה להיראות משוגעת. אולי הכעס והעלבון גרמו לה לעשות את המעשה הקיצוני?

דוק מולינס חולה? כרגע זה אמנם בגדר השערה, אבל הפרק האחרון לא מותיר הרבה ברירות אחרות מאשר לנסות ולהבין בעצמנו מה לעזאזל קורה בעיירה הזו. הופ ודוק בילו חלק ניכר מהעונה השנייה בניסיון להימלט מהמחויבות המחודשת שלהם זה לזו, כשהופ הפצירה בו לצאת לדייט עם מוריאל - מה שבסוף היה רעיון מטופש ורק גרם לה לקנא. ובזמן שהעיירה מוכנה לטקס חידוש הנדרים של השניים, ברור כשמש שדוק מתמודד עם משהו נוסף שאנחנו לא יודעים. ככל שהזמן עבר, הוא התחיל להראות סימפטומים פיזיים של מחלה, וכשהלך לרופא ועמד לספר להופ על התוצאות, שלא נראה כי הן טובות במיוחד - השניים זכו למסיבת הפתעה של חברי העיירה שחוגגת את חזרתם להיות זוג, ולא הספקנו, כמובן, לשמוע את הבשורות (הכנראה מרות).

פריצ'ר הולך לגדל את כריסטופר. הפרק האחרוו לעונה כלל גם לא מעט טוויסטים בחייו של פריצ'ר: הוא החליט לעזוב את הבר של ג'ק ולקחת עבודה חדשה במסעדה מפוארת בעיר הגדולה. כמובן שחלק מהעניין הוא הניסיון שלו לחפות על פייג', שהרגה בטעות את בעלה לשעבר, ווס, - שעכשיו נחשב כנעדר. בדיוק כשהוא עומד לשים את חיי וירג'ין ריבר מאחוריו, כריסטופר המבוהל רץ אליו ומבקש להישאר איתו, ופריצ'ר לא יכול להישאר אדיש. המצב עם ווס, כנראה, יחמיר לפני שהוא ישתפר - ואנחנו תוהים איך פריצ'ר יתנהל בסיר הלחץ הזה.

מתוך "וירג'ין ריבר" (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)
האהבה תמשיך? אלקסנדרה ברקנרידג' ומרטין הנדרסון ב"וירג'ין ריבר" | צילום: יח"צ באדיבות Netflix

לבעלה המת של פייג' יש תאום זהה. אמנם לא מדובר בווס שחוזר מן המתים, אבל וינס נראה מפחיד ממש כמו אחיו - ונחוש, כמובן, לגלות מה עלה בגורלו של התאום האובד. לא צריך לציין שאלו חדשות מאוד רעות בעבור פייג', כריסטופר ופריצ'ר. למרות שפריצ'ר עשה הכל כדי להתחמק מהשאלות של וינס ולא להסגיר את עצמו, התאום המרושע כבר הבהיר שהוא מסתכל עליהם בשבע עיניים כדי לגלות את האמת.