"האנטומיה של גריי" היא אחת הסדרות הפופולריות והנצפות ביותר כבר 17 עונות - בכל העולם אבל במיוחד גם כאן בישראל. הדמויות הנשיות החזקות שלה, המגוון האתני בסדרה שהיה בולט כבר מהפרק הראשון, הסיפורים המתפתלים וסוחטי הדמעות, והמוות שמלווה את הסדרה ואורב לדמויות לכל אורך הדרך הן רק חלק מהסיבות בזכותן הפכה "האנטומיה של גריי" ללהיט המיתולוגי הבלתי-מעורער שהיא. עכשיו, אחרי לא פחות מ-15 שנה בהן היא שולטת ביד רמה במסך, "האנטומיה של גריי" עשויה להסתיים - אם כי עוד מוקדם לקבוע את זה בוודאות.

בראיון חדש למגזין וראייטי, אלן פומפאו (מרדית) הודתה כי לאחר יותר מ-360 פרקים, העונה ה-17 של הדרמה האהובה "האנטומיה של גריי" (שתשודר החל מה-16 בנובמבר ב-yes), שתעסוק בהתמודדות עם נגיף הקורונה, עשויה להיות עונתה האחרונה. "אנחנו עדיין לא יודעים מתי באמת מסתיימת התוכנית, אבל האמת היא, שיכול להיות שזה יקרה השנה", הסבירה. פומפאו, שמתפקדת בסדרה לא רק ככוכבת הראשית, אלא גם כמפיקה - אמרה בראיון כי "אני כל הזמן נלחמת שהסדרה תהיה הכי טובה שהיא יכולה להיות. כמפיקה, אני מרגישה שיש לי את הרשות לעשות זאת. זו השנה האחרונה לחוזה שלי כרגע. אני לא יודעת אם זו השנה האחרונה שלי, אבל יכול מאוד להיות שכן". בעבר, פומפאו הייתה שקופה לחלוטין לגבי מאבקה להפוך לשחקנית בעלת השכר הגבוה ביותר בטלוויזיה, כשפירטה כיצד ניהלה משא ומתן שניהלה במטרה להרוויח משכורת שנתית של יותר מ-20 מיליון דולר. 

במהלך הראיון, פומפאו נזכרה כיצד בתחילת שנות האלפיים צוות השחקנים של "האנטומיה של גריי" עמד במוקד הצהובונים החדשים שהשתלטו על התקשורת. הכוכבת הודתה כי הקאסט היה כל כך מוכשר שזה "היה שווה הכל", ועם זאת - הפיכתם לכוכבים מתוקשרים כן הייתה קשה עבורם: "באותה תקופה זה היה פשוט שילוב של תשישות ולחץ ודרמה. שחקנים שמתחרים זה בזה - ומקנאים". חלק מצוות השחקנים חוו טלטלות של ממש בעקבות הסיקור התקשורתי, דוגמת קתרין הייגל (איזי סטיבנס), טי אר נייט (ג'ורג' אומאלי) ואיזאיה וושינגטון (פרסטון ברק), מה שגרם לסדרה להיראות שערורייתית כלפי חוץ. וושינגטון, למשל, פוטר בשנת 2007, לאחר פרסום דיווחים על תקרית בה כינה את נייט בכינויים הומופוביים (זמן קצר לפני שנייט עצמו יצא מהארון). הייגל, מצדה, עזבה בצל טענות לפיהן היא לא מרוצה מקווי העלילה שזכתה להם, וגם במקרה של נייט נטען כי השחקן חווה משבר אמון עם יוצרת הסדרה, שונדה ריימס.

כותבי הסדרה, כזכור, חזו בכאוס הפנימי שהתרחש, ונאלצו להתמודד עם השפעת הנפילה של חלק מהשחקנים על עלילת הסדרה; וושינגטון, למשל, פוטר בדיוק כשדמותו עמדה להתחתן. במהלך הראיון, פומפאו הציגה את נקודת המבט שלה לגבי אותה תקופה לא פשוטה: "הייתה הרבה דרמה על המסך ומחוץ למסך, וצעירים שמנווטים את דרכם ככוכבים לראשונה בחייהם. אני חושבת שהרבה מהשחקנים, אם הם היו יכולים לחזור אחורה בזמן ולדבר עם הגרסה הצעירה שלהם - זה היה אחרת. כולם התבגרו והשתנו והתפתחו - אבל זו הייתה תקופה אינטנסיבית". 

פומפאו אמנם סירבה לדבר על דברים שקרו עם שחקנים ספציפיים מהתוכנית, כי כשעשתה זו בעבר, "זה לא התקבל באופן בו התכוונתי שזה יתקבל", אבל היא כן תיארה את המחדל בהתנהלות של הפקת "האנטומיה": "אף אחד לא צריך לעבוד 16 שעות ביום, 10 חודשים בשנה - אף אחד. זה רק גורם לאנשים להיות מותשים, עצבניים, עצובים, מדוכאים. זה מודל ממש לא בריא. ואני מקווה שאחרי הקורונה, אף אחד לא יחזור ל-24 או 22 פרקים בעונה". פומפאו המשיכה ואמרה, "זו הסיבה בגללה אנשים נהיים חולים. זו הסיבה בגללה אנשים חווים משברים. זו הסיבה בגללה שחקנים רבים! אתם רוצים להיפטר מהתנהגות רעה? תנו לאנשים ללכת הביתה ולישון".

View this post on Instagram

For this year's #PowerOfWomen issue, Variety interviewed the women of #GreysAnatomy about the show's upcoming 17th season, and why it might be its last. Link in bio. (: @gizellehernandez)

A post shared by Variety (@variety) on