נטפליקס אמנם זכתה לאהדה רבה מהצופים בעקבות עונתה הרביעית של "הכתר", אבל מקורבים למשפחת המלוכה הבריטית, כידוע, פחות מרוצים מהמתרחש - וטוענים כי יוצרי סדרת הלהיט המציאו סצנות ובכך גרמו עוול למשפחה. אחד מאותם תרחישים מומצאים, לכאורה, מספר כי הרומן הידוע בין הנסיך צ'ארלס לבין קמילה פרקר בולס נמשך לאורך כל נישואיו לנסיכה דיאנה, ואותה עלילה אף הובילה למתקפה חריפה ברשת נגד הדוכסית. עכשיו יש למשפחה סיבה נוספת לכעוס - וזאת לאחר שנטפליקס פרסמה ציוץ בטוויטר שקשה לטעות בנוגע למשמעות שלו, ועוד בתזמון קריטי במיוחד.

במסגרת אותו ציוץ שנוי במחלוקת, שהגיע לכאורה כתגובה לפרשנויות השונות לעונתה החדשה של "הכתר", נטפליקס קידמה סרט דוקומנטרי משנת 2017 שזמין בספרייה שלה ועוסק גם הוא בנסיכה דיאנה. בציוץ נכתב כי "הסרט הדוקומנטרי דיאנה: הסיפור שלה' עונה על הרבה מהשאלות שלכם", וצורף אליו קטע מתוך הסרט בו דיאנה מתייחסת לרומן הידוע של הנסיך וליחסיה עם הנסיכה קמילה. במהלך הסרט עצמו, יש לציין, נרמז כי קמילה הייתה מעוניינת להישאר עם צ'ארלס גם לאחר החתונה שלו עם דיאנה.

מיותר לציין כי הסרט הדוקומנטרי מציג רק צד אחד של הסיפור, ולכן התגובות הכועסות, כמובן, לא איחרו להגיע: גולש אחד כתב כי "עד שלא תכירו את הסיפור המלא מ*שני* הצדדים (שאף אחד לא יודע מלבד צ'ארלס ודיאנה), זה בלתי אפשרי לחשוב שיש לכם את התמונה המלאה של המתרחש. זה גם ממש לא ענייננו". גולש אחר שיתף את דעתו, "זה מספר את הצד של דיאנה בסיפור. ואז יהיה גם את הצד של צ'ארלס. *ואז* האמת תהיה איפשהו באמצע".

ולא רק הגולשים מצאו את הציוץ ההוא מרגיז במיוחד - על פי מגזין הדיילי מייל, הוא הצליח לעצבן גם בכיר בארמון המלוכה. בראיון עם אותו מקור פנימי למגזין, הוא אמר כי "זה דבר אחד לעשות דרמה שאפילו היוצר שלה לא טוען שהיא עובדתית לחלוטין, אבל זה שנטפליקס תשתמש בחשבונות התאגידיים שלה ברשת בשביל להעלות חומר חד-צדדי, זה מרגיש כמו הטרלה תאגידית - וזה די מרושע". גורם פוליטי נוסף, לורד פורסיית' מדראמלין, אף טען כי בכוונתו להעלות את הנושא מול ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון. 

במכתב לרשות התקשורת הבריטית, לורד פורסיית' דרש כי התכנים של נטפליקס יעברו רגולציה, ממש כמו שקורה בגופי השידור האחרים: "מה שהם עושים זה מזעזע לחלוטין. זה שקרי וזה לא נכון. אם נטפליקס גם משתמשת בחשבון התאגידי שלה בצורה כזו, הצורך ברגולציה אף חזק יותר. הם לא יכולים להמשיך לומר, 'זו סדרת דרמה, זו לא אשמתנו'. הם בבירור משמשים בסדרה - שהיא סנסציונית ושקרית - כדי לקדם את האינטרסים התאגידיים שלהם, ולמשפחת המלוכה אין זכות לענות. זה מזיק, מגעיל ולא נעים".

נטפליקס, מצדה, לא רק פרסמה את אותו ציוץ מדובר, שמן הסתם עורר סערה, אלא גם לא נותנת לביקורות להכניע אותה. במהלך סוף השבוע ענקית הסטרימינג הודיעה כי למרות הדרישות החוזרות ונשנות - כולל זו של שר התרבות הבריטי - היא לא מתכוונת להוסיף אזהרה שתבהיר לצופים ש"הכתר" היא סדרה בדיונית. דובר של נטפליקס אמר בראיון למגזין דדליין כי "תמיד הצגנו את 'הכתר' כסדרת דרמה - ואנחנו בטוחים שהמנויים שלנו יודעים שמדובר בסדרה בדיונית שמבוססת על אירועים היסטוריים. כתוצאה מכך, אין לנו אף תוכניות - ואנו לא רואים כל צורך - להוסיף הבהרה".