אחרי שסאגת הפיקדון לאירוויזיון בין משרד האוצר ובין "כאן 11" נפתרה בשעה טובה, ואחרי שסוכם כי האירוע אכן יתקיים בישראל, הכריז היום תאגיד השידור על המתכונת בה ייבחר הנציג לתחרות.

אז כמו בשנים האחרונות, הכוכב הבא לאירוויזיון של קשת 12 וטדי הפקות היא התוכנית בה ייבחר נציגנו לאירוויזיון 2019, אחרי שנבחרה במכרז ואושרה על ידי מועצת תאגיד השידור הישראלי. הנציג ייבחר במסגרת העונה השישית של התכנית, שצילומיה יצאו לדרך בקרוב. 

לצד הליך הבחירה בתכנית הכוכב הבא לאירוויזיון, ישודרו לראשונה ב"כאן 11" תכניות נוספות שייקחו חלק בתהליך הצבעוני הזה: כרטיס אחרון לגמר תהיה תכנית פריים-טיים ב"כאן 11" שבשיאה ישוריין מקום בגמר לאחד מחברי הנבחרת, ובנוסף תשודר תכנית נוספת לבחירת השיר שייצג את ישראל. בחירת השיר הזוכה תעשה במסגרת פורמט שיפותח עבור "כאן 11" וישודר בפריים טיים, במסגרתו ייחשף השיר הזוכה והקליפ שיופק לו. בנוסף, ישדר הערוץ את התכנית קדם אירוויזיון ג'וניור,  תכנית בה ייבחר הנציג הישראלי לאירוויזיון הילדים, כולל הפקת הקליפ והחלק האמנותי בתחרות הבינלאומית.

מאז החל שיתוף הפעולה עם הכוכב הבא, העפילו לשלב הגמר בתחרות נדב גדג', שסיים במקום התשיעי בשנת 2015, חובי סטאר שהעפיל למקום ה-14 בשנת 2016, אימרי זיו במקום ה-23 בשנת 2017, ונטע ברזילי, זוכת העונה החמישית, ששברה את אירופה ואת האינטרנט ביחד, עם השיר TOY לפני מספר חודשים.  

 

נטע ברזילי במאש-אפ מטורף (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", שידורי קשת)
נטע ברזילי בתוכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון" | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", שידורי קשת