ישראלי נעצר בחשד שהדליף את הפרק האחרון של "בית הדרקון": יחידת הפשיעה המקוונת של משטרת מחוז מרכז עצרה היום (שני), בתום חקירה סמויה, גבר בן 30 מגבעתיים בחשד שפרץ לשרתי חברת הלוויין והדליף את פרק הסיום של "בית הדרקון", סדרת ההמשך של "משחקי הכס" מבית HBO.

חוקרי יחידת הסייבר (פשיעה מקוונת) במחוז מרכז ניהלו במהלך החודשים האחרונים חקירה סמויה בנושא. החקירה החלה עם קבלת תלונה מחברת HBO, בדבר חשד לפריצה אל שרתי חברת הלוויין, תוך העתקה והפצה באתרים פיראטיים - יומיים לפני הבכורה העולמית של הפרק האחרון של העונה הראשונה של "בית הדרקון".

במשטרה טוענים שהחוקרים הפעילו אמצעים טכנולוגים מתקדמים, לצד איסוף וניתוח ממצאים ברשתות החברתיות, ביניהם ניתוח שם הקובץ והמשתמש האנונימי, אשר כלל את השם "ציפורה" - שהסתבר בהמשך כשמה של החתולה של החשוד.

כאמור, היום עברה החקירה לשלב הגלוי עם מעצרו של החשוד. החשוד הועבר לחקירה במשרדי היחידה, בתום חיפוש בביתו ותפיסת אמצעי אחסון דיגיטליים, מחשבים העשויים להיות רלוונטיים לחקירה. בתום חקירתו, שוחרר החשוד בתנאים מגבילים וכלל הממצאים יועברו בסיום לעיון והחלטת הפרקליטות בהתאם.

אחרי ההדלפה באוקטובר האחרון, מסר דובר HBO לווראייטי כי "אנחנו מודעים לכך שהפרק העשירי של 'בית הדרקון' פורסם באתרי הורדות וטורנטים. הרשת פועלת באגרסיביות על מנת להסיר את העותקים הללו מהאינטרנט. אנו מאוכזבים מכך שהפעולה הלא חוקית שיבשה את חוויית הצפייה עבור מעריציה הנאמנים של הסדרה".