מוזס אינגרם, כוכבת "אובי וואן קנובי", חשפה כי היא קיבלה מאות הודעות גזעניות מאז עלייתה למסך של הסדרה החדשה. "אין שום דבר שאפשר לעשות בנוגע לזה", אמרה השחקנית בסרטון שהעלתה לחשבון האינסטגרם שלה. "אין שום דבר שאפשר לעשות כדי לעצור את השנאה הזו. מה שמפריע לי זו התחושה הזו בתוכי, שאף אחד לא אמר לי (להרגיש) – אבל התחושה הזו שאני חייבת לסתום את הפה ולהתמודד עם זה, שאני צריכה לחייך ולשאת את זה. ואני לא בנויה ככה, אז רציתי לבוא ולהגיד תודה לאנשים שתומכים בי בתגובות. ולשאר – אתם כולכם מוזרים".

השחקנית קיבלה תמיכה מצדם של גולשים רבים, וגם יואן מקגרגור ("מלחמת הכוכבים", "טריינספוטינג"), הכוכב הראשי של "אובי וואן קנובי", פרסם סרטון ובו הוא מגנה בחריפות את המעריצים שהטיחו באינגרם הערות פוגעניות. "נראה שחלק מקהל המעריצים החליט לתקוף את מוזס אינגרם באינטרנט, ולשלוח לה את ההודעות האיומות והגזעניות ביותר. שמעתי על כמה מההודעות האלה הבוקר, וזה פשוט שבר לי את הלב", אמר השחקן.

מקגרגור המשיך ואמר כי "מוזס היא שחקנית מבריקה, היא אישה מבריקה, והיא בהחלט עושה עבודה מדהימה בסדרה. היא מביאה כל כך הרבה לסדרה ולזיכיון (של 'מלחמת הכוכבים'), וזה פשוט עושה לי בחילה לחשוב שזה קרה לה". כפי שהבהיר השחקן, "אובי וואן קנובי" מתנערת לחלוטין מהמעריצים שפגעו באינגרם: "אני רק רוצה לומר, בתור השחקן הראשי של הסדרה ובתור מפיק בפועל, שאנחנו עומדים לצד מוזס. אנחנו אוהבים אותה.אם אתם שולחים הודעות בריוניות, אתם לא מעריצים של 'מלחמת הכוכבים' בעיניי. אין מקום לגזענות בעולם הזה, ואני לגמרי עומד לצד מוזס".

גם חשבון הטוויטר רשמי של "מלחמת הכוכבים" פרסם הצהרת תמיכה באינגרם. "יש יותר מ-20 מיליון מינים בגלקסייה של 'מלחמת הכוכבים', אל תבחרו להיות גזענים"", כך נכתב שם. "אנו נרגשים לקבל את פניה של מוזס אינגרם למשפחת 'מלחמת הכוכבים' ונרגשים לראות לאן הסיפור של רווה יתפתח. אם מישהו מתכוון לגרום לה להרגיש לא רצויה, יש לנו רק דבר אחד להגיד לו: אנחנו מוחים על זה". אינגרם איננה השחקנית היחידה שסבלה מגזענות מצד מעריצי "מלחמת הכוכבים". גם קלי מארי טראן וג'ון בויגה נפלו קורבן להערות פוגעניות דומות לאחר שלוהקו לטרילוגיית ההמשך.

מתוך "אובי וואן קנובי" (צילום: Disney+, יחסי ציבור)
יואן מקגרגור ב"אובי וואן קנובי". גינה בחריפות את המעריצים הגזענים | צילום: Disney+, יחסי ציבור

הסדרה החדשה מבית דיסני+ מבוססת כמובן על דמותו של אובי וואן קנובי מזיכיון "מלחמת הכוכבים". מקגרגור שב לגלם בה את אובי וואן, אותו הוא גילם בטרילוגיית הפריקוול ובפרויקטים נוספים של "מלחמת הכוכבים". הסדרה מתרחשת במהלך גלותו של אובי וואן על כוכב הלכת טטואין, כעשור לאחר אירועי "נקמת הסית" וכ-9 שנים לפני אירועי "תקווה חדשה". אינגרם מגלמת בסדרה את רווה, האחות השלישית ואינקוויזיטורית שמשרתת תחת פיקודו של האינקוויזיטור הגדול.

עוד לפני עלייתה של הסדרה למסך, אינגרם סיפרה כי חברת ההפקה, לוקאספילם, הזהירה אותה מהאפשרות שהיא תיאלץ לספוג הערות פוגעניות ממעריצים גזענים. "לוקאספילם היו מודעים לזה, ואמרו לי, 'זה דבר שלמרבה הצער סביר שיקרה. אבל אנחנו כאן כדי לעזור לך: את יכולה להודיעה לנו כשזה קורה'", כך סיפרה השחקנית בריאיון למגזין אינדפנדנט. באותו ריאיון, היא אמרה בהמשך כי "הסדרה עומדת להביא את הגיוון הכי גדול שאי פעם ראינו בגלקסיה. מבחינתי זה צריך היה לקרות כבר מזמן. אם יש לך חייזרים ודרואידים אבל אין לך אנשים שאינם לבנים, זה לא הגיוני. אנחנו בשנת 2022, וזו רק התחלתו של השינוי הזה".