את הכותרות "שובר שורות - הסיפור האמיתי" סביר שכבר ראיתם, אולי גם יותר מפעם אחת. בכל פעם שאדם שניהל אורח חיים תמים לכאורה מתגלה כברון סמים, התקשורת ממהרת לתרגם את הידיעה להשוואה לאחת הסדרות האהובות בהיסטוריה. ולא נכחיש, לפעמים הדמיון לסדרה באמת מעורר התפעלות. למשל, ב-2013 נעצר סוחר סמים בשם וולטר ווייט, בדיוק כמו שם הדמות הראשית ב"שובר שורות". הפעם, הדמיון מגיע מכיוון הרקע המקצועי - שני מרצים לכימיה ממדינת ארקנסו נעצרו בחשד שניהלו מעבדת מת'אמפטמין (מת') .

החשודים הם טרי דיוויד בייטמן בן ה-45 ובראדלי אלן רולנד בן ה-40, שניהם מרצים לכימיה באוניברסיטת הנדרסון המקומית. על פי החשד, השניים ייצרו מת'אמפטמינים במעבדה שנמצאת בקמפוס עצמו, ונתפסו לאחר דיווח על ריח חשוד של כימיקלים בתחילת אוקטובר. בתחילה, גורמים באוניברסיטה הזעיקו למקום חברה שמתמחה בנזקים סביבתיים, אבל לאחר שגילו שמדובר בכימיקל בנזלקוניום כלוריד, שמיועד (בין השאר) ליצירת הסם, המעבדה נסגרה לבדיקות של המשטרה והשניים הושעו מעבודתם עד תום החקירה.

אפשר אפילו למצוא רמז מקדים לפעילות הלא חוקית של השניים - רולנד רואיין לפני כמה שנים למגזין מקומי, והביע את חיבתו ל"שובר שורות". הוא אמר שהוא אוהב את הסדרה מכיוון שהיא מעודדת את הסטודנטים להתעניין בכימיה, ואפילו כונה על ידי העיתון בשם "הייזנברג של הנדרסון" – רמז לכינוי שהעניק לעצמו ווייט בסדרה (שבעצמו היווה מחווה לפיזיקאי ורנר הייזנברג). בפעם הבאה שאתה רוצה לייצר מת׳, אולי אל תכריז בפומבי שאתה מעריץ של הסדרה?