מודי בר-און הלך לעולמו בגיל 59, לאחר מאבק במחלת הסרטן. מגיש הספורט, היוצר והתסריטאי המוערך הניח במותו אישה, מיקה, ושתי בנות. הלוויתו תתקיים היום בשעה 17:30 בבית העלמין האזרחי בראשון לציון.

בר-און מזוהה מאוד עם שידורי ערוץ הספורט, יצירתו הדוקומנטרית ותרומתו לקומדיה הישראלית. הקולגה ניב רסקין, שעבד עימו בערוץ הספורט, נפרד ממנו הבוקר. "אני עצוב מאוד על לכתו של האיש הזה. יצא לי לעבוד איתו לאורך השנים, מדובר באמת בזן נדיר של אדם. אומרים את זה על הרבה אנשים שהולכים לעולמם, אבל הוא היה באמת אחר. לא שמעת מילה רעה שיוצאת מפיו, לא מרכל, לא מדבר, אדם שאוהב ספורט נטו".

"הוא היה עולה לכר הדשא, מריח את זה, אוהב את הרומנטיקה שבספורט והופך את אירועי הכדורגל לאירועי תרבות. הוא שם את זה ברמה אחרת, לא של 1-0, 1-1, ההוא נפצע, אלא לוקח את הדבר הזה והופך את זה לאירועי תרבותי ורומנטי. רגע לפני שידור, לראות אותו מתכונן, כמו שחקן שעולה להצגה, כותב לעצמו את כל הטקסטים, הולך בחדר ומתרגל אותם, עם הידיים, כמו שחקן. הוא שילב בין הספורט למשחק".

"אין אנשים כאלה. הוא ידע כמה הוא אהוב, הרגיש את האהבה. זה אחד הדברים המשמחים מאוד. ידענו בתוך ערוץ הספורט בחודשים האחרונים על דבר מחלתו, אבל עבור הציבור הוא פתאום נעלם מהמסך. הוא גילה על המחלה בשלב מאוד מתקדם לצערנו. אני שמח שהוא עוד הספיק לראות את הגמר האחרון ולהגיד את הדברים שכל כך רצה לומר. הוא יחסר מאוד".

מגישת הספורט שרון פרי שעבדה עם מודי במשך שנים ספדה לו, "זה שבר עצום. אף אחד לא הספיק לדבר על המחלה שלו במסדרונות, כי זה קרה כל כך מהר. רק לפני כמה חודשים ישבנו ב'ערוץ הקיבוץ' ועשינו שידור ביחד, והיום הוא לא איתנו. אף אחד לא מצליח לעכל את העובדה שהאיש היקר הזה לא ייכנס. אתמול עוד ישבנו באולפן הלילה ואמרנו לעצמנו: הנה, עוד שנייה הוא נכנס ודי, הבנו את הדרמה שלך. קדימה, אפשר לחזור ולשדר. זה פשוט לא נתפס".

יצא לך להיות איתו בקשר בתקופה האחרונה?
"יצא לי לדבר איתו ויותר מזה, גם ביקרתי אותו בערך לפני חודש וחצי. על אף שהוא ידע כבר שזה לא הולך למקום טוב, הוא עדיין שומר על ההומור שלו והסגנון שהיה רק שלו. הרגשתי לא נעים, הוא נורא שמר על הפרטיות שלו ואני נכנסתי למבצרו. באיזשהו מקום לא ידעתי ממש איך להתנהל בסיטואציה כזאת, אבל הוא נתן לי בדיוק את ההרגשה הפוכה. ישבנו חצי שעה ורק צחקנו. זה היה מודי, פשוט מודי. קשה לי מאוד היום".

כמה שנים עבדתם יחד בערוץ?
"עבדתי שתי קדנציות בערוץ הספורט. עבדתי איתו גם בקדנציה הראשונה וגם בשנתיים האחרונות צמוד מאוד בליגת האלופות. זאת חוויה עצומה. איבדנו כמה אנשים על הדרך, אנחנו בדרך כלל נוהגים לעשות פוסטים ולכבד את האדם שהלך מאיתנו, אבל מעולם לא קיבלתי כל כך הרבה הודעות מאנשים שבכלל לא אנשי תקשורת, שלא עבדו איתו או הכירו אותו. אלה אנשים שרצו להכיר אותו, הוא נגע בכולם. זה מרגש לקבל את ההודעות האלה מאנשים שרצו לשפוך ולשתף מה הם מרגישים ברגע הלא פשוט הזה. לא הבנתי בכמה אנשים הבן אדם הזה נגע עם הפשטות המדהימה שלו. זאת הייתה זכות גדולה לשתף איתו פעולה, לעבוד איתו וללמוד ממנו. הייתה לו דרך ייחודית. רק מודי יכול לעשות מודי - אף אחד אחר לא".