ג'סיקה סקטרסון, בת 12 בלבד, התאבדה השבוע בתלייה בבית אביה, לא לפני שהשאירה מכתב ובו "6 סיבות למות". אי אפשר שלא לראות את הקשר הישיר בין הסדרה המצליחה 13 סיבות ובין ההתאבדות המזעזעת של הנערה הצעירה שצפתה בה. 

זהו ממש לא המקרה הראשון בו צופי סדרת הנוער 13 סיבות - שעוסקת בתיכוניסטית שהתאבדה ומשאירה אחריה הקלטות מסתוריות בהן היא מסבירה את ההחלטה הקיצונית שלקחה - לוקחים את חייהם. מחקרים שנערכו בארה"ב מעידים על עלייה של 30%(!) בהתאבדויות בקרב בני נוער אמריקאיים אחרי עליית העונה הראשונה של הסדרה בנטפליקס, למרות שנסייג ונאמר שאי אפשר להוכיח קשר ישיר וחד משמעי בין הנתונים. 

"היא (הסדרה) צריכה לרדת. הבת שלי צפתה בה וזה נתן לה, ולילדים נוספים, את הרעיון של פגיעה עצמית", אמרה אמה של ג'סיקה בת ה-12, עובדת סוציאלית במקצועה. "הכוונות של הסדרה טובות, להעלות מודעות להתאבדויות, אבל אני מאמינה שעל הדרך היא מעודדת אנשים צעירים לבצע התאבדות". 

אם העונה הראשונה של הסדרה הצליחה להרגיז רבים, אחרי חידושה לעונה שניה המכילה סצנת אונס גרפית וברוטאלית, היא בכלל הפכה לשנואת ההורים, שהציפו אז, לפני כשנה, את הרשת בבקשות לביטולה.