זעם בקהילת הלהט"ב על התבטאות של העיתונאי שמעון ריקלין בתוכניתו "ריקלין ושות'" ששודרה אתמול בערוץ 20. בתכנית, אירח ריקלין את פעיל הימין בנצי גופשטיין, מייסד ארגון להב"ה למניעת התבוללות ונישואי תערובת, והתייחס בשידור לעובדה כי יש כאלו שיבקרו אותו על כך שהוא מארח את גופשטיין באולפן.

"אני רוצה לשמוע את כולם", אמר ריקלין, "אני רואה מה קורה בשמאל ואומר לעצמי 'אסור לראיין את בנצי גופשטיין? הם רוקדים סביב ילד בן תשע ששינה את מינו, חבורת הפדופילים הסוטים המטורפת הזאת, ולי אסור לדבר עם יהודי כמו בנצי גופשטיין?', זה לא נורמלי". "רק שלא יעלו את השם שלי לפייסבוק שלכם כי יסגרו לכם את הפייסבוק", אמר גופשטיין, וריקלין הגיב – "אל תדאג, מצפצפים עלינו".

ריקלין התייחס לדבריה של רינה נודלמן, טרנסג'נדרית בת תשע שהשתתפה בעצרת הגאווה בירושלים שנערכה ביום ראשון וסיפרה: "אני אחות, בת, נכדה, נינה ועוד. אני אוהבת לצייר, לרכוב על רולרבליידס, אני אוהבת לשחק בטלפון ובמשחקי כדור. אני גם ילדה טרנסג'נדרית. כן, ילדים טרנסג'נדרים קיימים. ילדים טרנסים יכולים לדעת מי הם ולהגיד את זה. אני כאן בשביל כל אותם ילדים ונוער שלא יכולים להיות כאן. שהסביבה דחתה אותם. עבור אלה שלא זכו בסביבה אוהבת ומקבלת". 

נאומה של רינה עורר ביקורת חריפה בשורות הימין הקיצוני. עוד לפני השידור כתב ריקלין בחשבון הטוויטר שלו: "לבחורה בת 15 וחצי אסור לשכב עם כדורגלן. אבל טרנסג'נדרית בת תשע מככבת על הבמה במצעד הגאווה וכולם מריעים לה. אתם חבורת מופרעים מגעילה". גם ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס לסוגיה וכתב כי "1,500 איש ניצלו מינית ילד מבולבל והשתמשו בו כדי לקדם את האינטרסים שלהם, ולאף אחד כמעט אין אומץ לצאת נגד הטרלול המטורף הזה".

מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, אוהד חזקי, מסר בתגובה: "ההסתה הפרועה של ערוץ 20 נגד אוכלוסייה שלמה בחברה הישראלית חצתה כל גבול אנושי ומוסרי. בושה גדולה שערוץ טלוויזיה בישראל מרשה לעצמו להסית באופן אלים וחסר אחריות נגד מאות אלפי אנשים רק בגלל מי שהם. לא מדובר בפליטת פה אקראית אלא באמירות מסוכנות שמקבלות לגיטימציה מידי יום על המסך ומכשירות את האלימות והשנאה שאלפי חברי וחברות הקהילה חווים על בשרם ונפשם יום-יום. לא נוכל להמשיך לסדר היום ולחכות לרצח הבא. נפעל באמצעות כל האמצעים העומדים לרשותנו כדי לטפל במקרה במלוא החומרה".

בנוסף הגישה האגודה תלונה רשמית לרשות השנייה נגד ערוץ 20, שמחויב על פי הרישיון שלו לא לשדר הסתה לגזענות, לאפליה או לפגיעה באדם או קבוצת בני אדם. אם ייקבע כי הערוץ הפר את תנאי הרישיון הוא עלול להיקנס בכ-100 אלף שקלים.