דניאל עמית, מוזיקאי, סופר ומרצה בן 23 שהשתתף בעונה הראשונה של "אקס פקטור ישראל", פרסם פוסט בו סיפר לעוקביו על הדיכאון איתו הוא מתמודד בצל התפרצות הקורונה. עמית מסביר בפוסט כי הבין שמדובר במאבק אותו הוא יצטרך לנהל גם עם עזרה חיצונית, ולכן החליט לאשפז את עצמו במחלקה הפסיכיאטרית הפתוחה של בית החולים תל השומר.
 
עמית, שהביצוע שלו באודישן הראשון לשיר "הנסיך הקטן" של אביב גפן נחשב לאחד הזכורים בתולדות התכנית, חיבר מאז ההשתפות שני ספרי קומיקס ומקפיד להעלות את איוריו לעמוד הפייסבוק שלו. בפוסט שפורסם אמש כתב: "בטח כולכם שאלתם את עצמכם לאן נעלמתי ולמה אני לא מפרסם כלום לאחרונה. אז האמת היא שהתלבטתי אם לספר על זה או לא. כי זה לא נראה דבר שמספרים... אבל אני חושב שחשוב לי שתדעו. אני החלטתי לאשפז את עצמי במחלקה הפסיכיאטרית הפתוחה בתל השומר בעקבות דיכאון שנמשך בתקופת הקורונה".
 
 
"הדיכאון שלי הוא תגובתי", מסביר עמית, "זה דיכאון שנגרם מדברים אמיתיים שאני חווה. הבנתי שאני לא מסוגל לפתור את הדיכאון לבד ושאני זקוק לעזרה, ולכן ביקשתי להתאשפז. אז איך זה להתאשפז, אתם שואלים? אז ככה, בוא נגיד שהתנאים פה זה לא מלון דן פנורמה - אוכל של בית חולים, אז מוצא פתרונות אחרים, בעייתי לישון לילה שלם, כי יש המון רעש, וקצת קשה לי למצוא את עצמי בין שאר החולים". עמית מבהיר כי הוא איננו חולה באופן כזה או אחר, אלא רק "עצוב ודואב" וכי הוא "מקווה לחזור הביתה כמה שיותר מהר". 
 
עמית מוסיף, בנימה מעט יותר אופטימית, כי "מקום כזה מוביל להרבה צחוק והומור עצמי. ודברים חיוביים כמו ההבנה שפתאום אני מרגיש שיש לי כוחות, ואני מחשל את עצמי ועובד על עצמי כדי שלא אתמוטט שוב. חוץ מזה, יש לי המון רעיונות לקומיקסים על האשפוז".
 
בראיון למעריב לנוער משנת 2018, עמית סיפר על היותו בעל אוטיזם - עובדה שגם צוינה במהלך האודישן לתכנית. לפי עמית, "אוטיזם זה ממש לא פיקניק. הרבה אנשים אומרים לי 'אתה מוכשר ולא רואים עליך את האוטיזם, איפה הקושי?', אבל יש המון בדידות, חרדות וכאב בחיים שלי בגלל הקשיים שבאוטיזם. החיים עם אוטיזם הם לא חיים פשוטים ואני חווה משברים בכל יום שעובר, אבל בסופו של כל יום אני יכול להגיד שאני די מרוצה מהחיים שלי ומשתדל תמיד להסתכל על הצד החיובי. אני גאה לומר שאני שייך לקהילה של אנשים מיוחדים, כישרוניים וצנועים, שלא תמיד מצליחים לתקשר אחד עם השני, אבל אם הם מבינים את זה, אז השמיים הם הגבול מבחינתם". 
 
לצד הפוסט שהעלה, עמית פרסם גם איור חדש שלו בו הוא מציין כמה מהאירועים הבולטים בחייו, בהם הופעות לצד שלום חנוך ואביב גפן, כמו גם האשפוז בו הוא נמצא כעת. כפי שהוא מציין בעצמו בפוסט, עמית השתתף גם במופע הפסטיגל בחנוכה האחרון, לצד איתי לוי, עדן בן זקן, אליאנה תדהר ועוד.