חדשות טובות לזמרת ג'אסט סם: את הזוכה של "אמריקן איידול" בעונתה ה-18. חדשות רעות לזמרת ג'אסט סם: ביום שאחרי הגמר, כמעט ולא מדברים עלייך. על מה כן מדברים? על המנחה המיתולוגי של התכנית, ריאן סיקרסט, ועל רצף קטעים מוזרים ששודרו במהלך פרק הגמר (שברוח התקופה, צולם מבתיהם של השופטים והמתמודדים) והציפו את השאלה - האם סיקרסט חטף שבץ בשידור חי?

הדאגה של הגולשים לשלומו של סיקרסט לאחר הצפייה בתכנית התבססה על שני גורמים עיקריים: האחד הוא העובדה כי במהלך משדר הגמר קצב וטון הדיבור של המנחה השתנה באופן תדיר ומעורר דאגה, והשני הוא הצד הימני של פניו, שנראה לרגעים קפוא - כולל עין חצי-עצומה. "ריאן סיקרסט בסדר?", כתב אחד הגולשים בטוויטר, "לא מנסה לזלזל בזה. הדיבור שלו הפך מנורמלי למוזר והעין שלו חצי נעצמת".

בתגובות לאותו ציוץ, לצד כמה גולשים שהעריכו כי סיקרסט היה שיכור או נתון לכאבי ראש, היו גם רבים שחששו כי מדובר בבעיה חמורה בהרבה. "בדיוק אמרנו את אותו דבר", כתבה אחת הגולשות, "זה נראה כאילו הוא עבר שבץ או משהו. אני באמת דואגת לבריאות שלו". גולשת אחרת צייצה: "למה אף אחד לא מדבר על העובדה שריאן סיקרסט הראה סימנים לשבץ בסוף 'אמריקן איידול'? נראה שרק טוויטר מודאג, אבל לא מדברים על זה באף תחנת טלוויזיה או אתר חדשות".

מלבד הגולשים שהעריכו כי סיקרסט פשוט הגיע שיכור לשידור, היו גם כאלה שניסו לבטל את אותן דאגות לשלומו עם הסבר כי מדובר ב"תאונת בוטוקס". ועדיין, למחרת נוספה עוד סיבה לדאגה, כאשר סיקרסט לא הגיע לתכנית הבוקר בהנחייתו. "ריאן עבד מאוחר אתמול בלילה על 'אמריקן איידול'", סיפרה קלי ריפה, המנחה שלצדו, "אז הוא לקח לעצמו בוקר חופשי". 

לאחר שעוד ועוד טענות אודות סיקרסט הצטברו, לנציגיו לא הייתה ברירה אלא להתייחס אליהן - והם הכחישו אותן באופן גורף. "ריאן לא סבל משום שבץ אתמול בלילה", מסרו בשיחה עם המגזין People, "כמו הרבה אנשים בימים אלה, ריאן מנסה להתרגל למציאות החדשה ולאזן בית הבית לעבודה, עם לחץ נוסף של תכניות חיות שהוא צריך לשדר מתוך הבית".

"אמריקן איידול" כאמור, סיימה ביום ראשון האחרון את עונתה ה-18, שהיא למעשה העונה השלישית של התכנית מאז שקמה לתחיה ברשת ABC האמריקאית. סיקרסט אמנם שמר על מקומו כמנחה גם בגרסה החדשה, אך שולחן השופטים התחלף לחלוטין, והוא כולל כעת את ליונל ריצ'י, קייטי פרי וזמר הקאנטרי לוק בריאן. הזוכה של העונה האחרונה היא ג'אסט סם (סמנתה דיאז), ששרה בפרק הגמר את השיר "Rise Up", ולמקום השני הגיע ארתור גאן.