ביטול של סדרה אהובה הוא אף פעם לא עניין פשוט, בעיקר כשמדובר בביטול שמגיע אחרי שכבר הסתיימה עונה, ולמעריצים לא ניתנה ההזדמנות להכין את עצמם נפשית. לא נגזים אם נגיד שאפילו מדובר בצעד מרושע.

זה בדיוק מה שקרה ל"ריי דונובן" - הפרק האחרון של העונה השביעית שודר ברשת שואוטיים האמריקאית באמצע ינואר, ורק בתחילת פברואר הודיעו מהרשת שהסדרה הגיעה לסיומה. גארי לוין, אחד מנשיאי שואוטיים, רמז על כך בראיון כמה ימים לפני כשאמר: ״תמיד דיברנו על שבע או שמונה עונות. שום דבר לא הוחלט עדיין אבל אפשר לומר שהיא מתקרבת לסופה״. לאחר שידור הפרק האחרון, לייב שרייבר הודה באינסטגרם למעריצי הסדרה והוסיף גם הוא רמז עבה על כך שייתכן שלא תהיה עונה שמינית. "אני יודע שהשאלה הגדולה שכולם חושבים עליה היא האם תהיה עונה שמינית. האמת היא שזה בידיים של הרשת. אז אם אתם רוצים עוד, תפנו אליהם ברשתות ותגידו להם איך אתם מרגישים. כך או כך זו הייתה חוויה נפלאה ואנחנו מודים לכולכם עליה".

לאחר שהגיעה ההודעה על כך שהסדרה אכן מבוטלת, לא מעט מעריצים זעמו על כך שלא התאפשרה להם פרידה ראויה מהדמויות, בעיקר מכיוון שהעונה השביעית הסתיימה עם קצוות פתוחים. יוצר הסדרה דיוויד הולנדר גם הודה שהוא והצוות הופתעו מאוד מההחלטה. הסיבה לערפל מסביב להחלטה אם הסדרה ממשיכה או לא נעוצה במה שהתרחש מאחורי הקלעים - איחוד של שואוטיים עם רשת CBS.

אבל עכשיו, מתברר שהזעם של המעריצים - השתלם. "נראה שהקולות שלכם נשמעו", שרייבר כתב אתמול באינסטגרם. "מוקדם מדי לומר איך או מתי, אבל עם קצת מזל והתמיכה המתמשכת שלכם, יהיה עוד מ'ריי דונובן'". על פי הדיווחים, השחקן לקח קשה את בשורת הביטול, כמו גם שאר חברי הקאסט והצוות, שציפו כולם לחזור לעונה שמינית. "הוא שחקן רציני ולוקח את התפקיד הזה ברצינות", אמר מקור מקורב אליו. "לא להיות מסוגל לסיים עם הדמות הזאת כמו שצריך ממש כאב לו, זה עינה אותו".

בשלב הזה עדיין לא ברור אם שואוטיים החליטו להחזיר את דונובן לפרידה ראויה, או שאולי אחד משירותי הסטרימינג התגייס להציל אותה אחרי הביטול, כפי שקרה בעבר עם סדרות כמו "מינדי" או "אמריקן ונדל" שזכו להמשיך לחיות בנטפליקס ובהולו.