בניגוד לדני דוקט, "האנטומיה של גריי" פשוט מסרבת למות. אבל אחרי 16 עונות, המעריצים שלה כבר התחילו להתרגל לכך שכל אחד ואחת מהדמויות יכולה לעזוב בכל רגע נתון - כולל כמה מהוותיקות והאהובות. אלן פומפאו  כנראה תישאר שם לנצח - הסדרה הפכה אותה לאחת השחקניות עם השכר הגבוה ביותר בהוליווד - אבל הגיעה העת להיפרד מג'סטין צ'יימברס, שגילם את ד"ר אלכס קארב מהעונה הראשונה של הדרמה הרפואית.

צ'יימברס חשף בסוף השבוע לא רק שהוא עוזב את הסדרה, אלא שהפרק האחרון בהשתתפותו של ד"ר קארב כבר שודר - הוא הופיע בפרק השמיני של העונה ה-16 שמשודרת כרגע, בפרק התשיעי נאמר שקארב חזר לעיר הולדתו לטפל באמו, ומתברר שהוא עזב את סיאטל גרייס לנצח.

פומפאו, שמגלמת את ד"ר מרידית' גריי, היא השחקנית האחרונה שנותרה מצוות המתמחים הטריים איתו נפתחה העונה הראשונה (שכלל שמות מוכרים כמו סנדרה או וקתרין הייגל). בתגובה לעזיבה של צ'יימברס, פומפאו שיתפה ציוץ של וניטי פייר, בו נכתב: "'האנטומיה של גריי' עומדת להרגיש את אחת האבדות הגדולות ביותר שלה אי פעם". פומפאו צירפה לכך את הכיתוב: "מעולם לא נאמרו מילים נכונות יותר", יחד עם אימוג'י של לב שבור, שמוכיח שמאחורי הקלעים, השחקנים ככל הנראה היו קרובים לא פחות מהדמויות שגילמו.

למרות שבעבר היו עזיבות דרמטיות וסכסוכים אישיים מאחורי הקלעים של הסדרה המצליחה, העזיבה של צ'יימברס היא ככל הנראה לא כזאת, אלא פשוט הכנה לשלב חדש בקריירה שלו - בסך הכל מהלך הגיוני לאחר 15 שנה. "אין זמן טוב להיפרד מסדרה ומדמות שהגדירה כל כך הרבה מחיי ב-15 השנים האחרונות", צ'יימברס אמר בהודעה לתקשורת על ההחלטה. "אבל כבר זמן מה שאני מקווה לגוון את תפקידי המשחק שלי והחלטות הקריירה. ועכשיו, כשאני עומד להיות בן 50 ובורכתי בבת זוג יוצאת דופן ותומכת וחמישה ילדים נפלאים, עכשיו הוא הזמן". צ׳יימברס המשיך והודה ליוצרת שונדה ריימס, לחברי הקאסט שלצדו מהעבר וההווה וגם למעריצים.

עדיין לא ברור מה הצעד הבא בקריירה של צ'יימברס, שאכן לא זכה לגלם יותר מדי תפקידים משמעותיים אחרים בתקופה שלו ב"האנטומיה של גריי", או לפניה. אבל מכיוון שהדמות שלו שרדה את קללת "האנטומיה" ולא מתה כמו דמויות רבות לפניו, יכול להיות שעוד נזכה לראות אותו חוזר למדי בית החולים בעתיד.

"האנטומיה של גריי" תשוב בפרקים חדשים ב-27.01 ב-yes דרמה