מכת שודים על סט סדרות הלהיט של נטפליקס: שבוע לאחר שאביזרים בשווי 150 אלף ליש"ט נגנבו מהסט של "הכתר", גם בסט הצילומים של הסדרה הצרפתית "לופן" - שבעצמה עוסקת בשודים וגניבות של חפצים יקרי ערך - נפלה קורבן לשוד משמעותי.

לפי דיווח של סוכנות הידיעות AFP, כ-20 רעולי פנים, חמושים בנפצים, פרצו לסט של "לופן" בעיר נאנטר שבפאתי פריז, שם מצטלמת בימים אלה העונה השלישית של הסדרה. בנטפליקס אישרו אמש את הפרטים, והודיעו כי אכן התרחש שוד על הסט בסוף השבוע האחרון. "הקאסט והצוות בטוחים", נמסר מענקית הסטרימינג, "ואיש לא נפגע". לפי הדיווחים, הציוד שנגנב מסט הסדרה מוערך בכ-300 אלף אירו.

השוד על הסט של "לופן" מגיע, כאמור, ימים ספורים לאחר שוד אחר - על סט העונה החמישית של "הכתר" ביורקשייר. בין היתר נגנבו העתקים יקרי ערך של ביצת פברז'ה שנרכשה ב-1933 על ידי המלך ג'ורג' החמישי, סבה של המלכה אליזבת', פמוטים, תכשיטים, שעון, כלי כסף וכלוב ציפורים. לפי דיווחים, השודדים ככל הנראה הצליחו לגשת למשאיות ההפקה לפני צילומי סצנה עם אימלדה סטונטון בתפקיד המלכה וג'ונתן פרייס בתפקיד הנסיך פיליפ.

ב"לופן", שעלתה בשנת 2021 והפכה לאחד הלהיטים הבינלאומיים הגדולים ביותר של נטפליקס, השחקן עומאר סי ("מחוברים לחיים") מגלם את אסאן דיופ - גנב מתוחכם הנוקם את מותו של אביו, בבקאר, שעבד בעבר אצל משפחה עשירה ונעצר בחשד לגניבת מחרוזת יקרה שהייתה שייכת למארי אנטואנט. הסדרה מורכבת ברובה ממעשי השוד של דיופ, בין היתר במוזיאון הלובר שבפריז, ומבוססת על סיפוריו המצליחים של מוריס לבלאן.