כשאתם שומעים את השם "הנסיך המדליק מבל אייר", על מה אתם חושבים? תרשו לנו להמר ולומר שאתם חושבים על בגדים צבעוניים, אווירה משפחתית מתוקה, קטעי ראפ מפוקפקים והרבה צחוקים. ואם הדברים האלה חסרים לכם קצת על המסך הקטן, יש לנו חדשות טובות ורעות עבורכם - הטובות הן ש"הנסיך המדליק מבל אייר" תזכה לגרסה חדשה בשיתוף וויל סמית' (שהסדרה הניינטיזית הפכה אותו לכוכב הענק שהוא כיום). והרעות - הגרסה החדשה לא תהיה מצחיקה ואופטימית במיוחד.

החידוש ל"נסיך המדליק" נמצא עוד בחיתוליו, אולם מרגע ששמו של סמית' - שישמש כמפיק בסדרה החדשה - נקשר בפרויקט, הוא הפך לאחת הסדרות העתידיות המחוזרות ביותר בשוק הטלוויזיה האמריקאי, עם הצעות רכישה מגופי שידור יוקרתיים כמו שירות הסטרימינג החדש מבית HBO. הסדרה תספר מחדש את הסיפור המוכר על צעיר מפילדלפיה שמאומץ, הלכה למעשה, על ידי קרובי משפחתו העשירים שחיים בשכונת היוקרה בל אייר בלוס אנג'לס, אך תעשה זאת באווירה דרמטית, כבדה ומחוספסת יותר.

את הרעיון לגרסה הדרמטית קיבלו מפיקי החידוש מסרטון יוטיוב פופולרי שהועלה בשנה שעברה וגרף מאז יותר מ-5 מיליון צפיות. הסרטון הוא טריילר פיקטיבי לסדרה בשם "בל אייר" וכוללת את כל קווי העלילה שהניעו את "הנסיך המדליק" אבל, ובכן, בזווית דרמטית ומרגשת יותר. כך למשל, גיבור "בל אייר" מתעמת עם שוטרים אחרי שאקדח נמצא בתיקו, וזאת בשונה מהעימות הקצר והקומי של וויל, גיבור "הנסיך המדליק". הצילום, העריכה והמוזיקה גם הם שואבים כולם השראה מסדרות דרמה איכותיות, ואין בהם כמעט זכר לצבעוניות ולקומדיה שאפיינו את הסיטקום המקורי. הסרטון נוצר על ידי קולנוען מתחיל בשם מורגן קופר, שצפוי לכתוב חלק מפרקי הסדרה החדשה.

"הנסיך המדליק מבל אייר" עלתה לראשונה לשידור ב-1990, והעמידה כ-150 פרקים שהתפרשו על פני 6 עונות, ששודרו בארץ בטלוויזיה החינוכית ובערוץ הילדים. כיום, כל עונותיה זמינות לצפייה בנטפליקס. לפני שהפכה למזוהה באופן בלתי ניתן לניתוק עם וויל סמית', היא התבססה באופן חופשי על חייו של האמרגן המצליח בני מדינה, וסמית' אף נחשב לליהוק מסוכן כיוון שלא נודע באותן שנים כשחקן, אלא כראפר. כמו סיטקומים רבים משנות ה-90 היא שילבה רגעי דרמה רבים בפרקים הקומיים שלה, והולידה לפחות מם נצחי אחד בדמות הריקוד הפרוע של בן הדוד קרלטון (אלפונסו ריברה). ב-2015, פורסם כי סמית' כבר עובד על עיבוד מחודש לסדרה, אולם הפרויקט ההוא מעולם לא יצא לפועל.