המגפה אולי לא אפשרה לכולם לטוס לצרפת בעקבות "אמילי בפריז", אבל במקרה של "גמביט המלכה" כבר הרבה יותר קל לזהות את ההשפעה של הלהיט התורן מבית נטפליקס: מעבר לנתוני הצפייה המרשימים - כאלה שהפכו את "גמביט" לסדרה המוגבלת המצליחה ביותר בתולדות החברה - שלושת השבועות האחרונים הצביעו גם על זינוק במכירות של ערכות שחמט שונות, ועלייה משמעותית בעניין סביב המשחק הוותיק.

לפי מחקר טרי של קבוצת NPD, ההצלחה של "גמביט" הובילה לעלייה של 87% במכירות של משחקי שחמט בארה"ב, כמו גם על קפיצה של כ-603% במכירות של ספרים העוסקים בנושא, בהם מדריך מאת השחמטאי המומחה בובי פישר. גם בגוגל מדווחים על זינוק בכמות החיפושים אחר המשחק, שלפי הנתונים שלה הכפילו את עצמם כמעט פי ארבעה, ובדיקה זריזה מגלה כי בישראל נרשמה מגמה דומה. ועדיין, נראה שבמקום לשחק בשחמט עם בני המשפחה, כולם היו מעדיפים להתחרות דווקא בכוכבת הסדרה בת' הרמון, אותה מגלמת אניה טיילור-ג'וי. עכשיו, באופן די מוזר, נראה שזה אפשרי.

האתר Chess.com, מהמובילים בעולם בתחום משחקי השחמט אונליין, מציג בפני הגולשים אפשרות חדשה למשחק, ומציע להם להתחרות נגד לא אחרת מאשר בת' עצמה - או יותר נכון, מול מחשב שמדמה אותה: המשתמשים יכולים לבחור לשחק נגד בת' בשבעה שלבים שונים של חייה, כאשר רמת הקושי עולה ככל שהיא מתבגרת ומתמקצעת. בכל הגרסאות נגדן המשתתפים בוחרים לשחק, האתר מאפשר להם להחליט האם הם רוצים 'סיוע' (הם יכולים לרמות בעזרת חרטה על מהלכים שעשו או מעקב אחר הצעות), או לנסות להתמודד בעצמם עם המשחק המורכב ולשחק ללא עזרה חיצונית. 

למשחק יש עוד פיצ'רים מעניינים שכנראה יעלו לכם חיוך על הפנים, למשל התגובות של בת' למהלכי השחמט של הצד השני: בת' בת השמונה בוכה שזה לא הוגן כשהיא מאבדת מלכה, בעוד בת' שמשחקת באליפות העולם אומרת שאתם "מבזבזים את זמנה" אם אתם לא מדגימים מהלכים אסטרטגיים טובים. אז למי מכם שמתעניין, כדאי להגיע מוכן: זה יכול להיות די מעליב שבת' הרמון בכבודה ובעצמה טוענת שהמהלכים שלכם לא מפחידים אותה בכלל.