אי אפשר להתווכח עם כך ש"משחקי הכס" הייתה הסדרה המדוברת והפופולרית ביותר של העשור הקודם. ועדיין, קשה להתווכח עם האכזבה של המעריצים שעקבו אחריה באדיקות עד הסוף ויצאו לא כל כך מסופקים מהעונה האחרונה באופן כללי, ומפרק הסיום בפרט, שלא עמד בציפיות הגרנזיוזיות שלהם. עד כמה הם התאכזבו? הם יזמו עצומה שפנתה ל-HBO בבקשה לצלם מחדש את העונה השמינית כולה, זה כמה. 

כידוע, הסיפור של משחקי הכס לא מתקיים רק על מסך הטלוויזיה, והסדרה מבוססת על סדרת הספרים "שיר של אש וקרח" של ג'ורג' ר. ר. מרטין, שמבטיח עכשיו שהוא זה שיעשה את התיקון. הסדרה, למי ששכח, התבססה על הספרים של מרטין עד עונתה הרביעית, ולאחר מכן היוצרים נאלצו להמשיך לכתוב את העלילה מבלי חומר מקור להסתמך עליו, מה שגרם להם, לפחות על פי חלק מהצופים והמבקרים, לאבד כיוון. 

 "אנשים יודעים על סוף מסוים, הם לא יודעים מה ה-סוף", אמר השבוע בראיון לעיתון גרמני מרטין, שעובד בימים אלה על שני ספרים נוספים בסדרה, שיהיו האחרונים ואולי יתנו למעריצים סוף מספק יותר מזה של הסדרה. מרטין גם הוסיף ואמר שהוא בכלל לא ציפה שהסדרה תתקדם מעבר לספרים שהוא כתב. כשנשאל האם יש סיכוי שמשחקי הכס תהפוך לסרט, הוא ענה: "זו לא החלטה שלי, כי הזכויות לסרט שייכות ל-HBO". 

 מרטין גם חשף קצת מההתנהלות מאחורי הקלעים בנוגע לעונה השמינית. "דיוויד בניוף וד. ב. ווייס, היוצרים, רצו בכלל לסיים את הסאגה אחרי העונה השביעית עם שלושה סרטים ענקיים שישוחררו לבתי הקולנוע", הוא סיפר. "היו דיונים רציניים על זה לפני כמה שנים, אבל הבכירים של HBO פסלו את הרעיון. הם אמרו 'אנחנו מפיקים סדרות טלוויזיה, אנחנו לא בעסקי הקולנוע'". עכשיו, כשמרטין עומד לספק חומרים חדשים בדמות שני ספרים אחרונים בסדרה, יכול להיות שהדיונים האלה יפתחו מחדש?