במהלך צילומי סצנת קרב בסרט האקשן "פצצה אטומית", השחקנית שרליז ת'רון הסתבכה בביצוע פעלול גופני, שברה שתי שיניים והשתילה אותן חזרה באמצעות ניתוח. אבל זה היה ב-2016. קאט ל-2019, ות'רון נפצעה שוב על סט צילומים, גם הפעם בעקבות פעלול מסובך, וגם הפעם זה הסתיים בבית החולים. 

השחקנית חשפה את הפציעה בראיון למגזין "אנטרטיינמנט וויקלי", וסיפרה על תקרית שאירעה בצילומי "The Old Guard" (המשמר הישן) - סרט אקשן קצבי מבית נטפליקס, שיעלה לצפייה בפלטרפורמת הסטרימינג בחודש יולי. "The Old Guard" מבוסס על סדרת קומיקס באותו השם מאת גרג רוקה, ועוסק בחבורת מתנקשים בני אלמוות, שיכולים לשרוד כל פציעה או מחלה. ת'רון מגלמת בו את שכירת החרב אנדי, שהיא למעשה אישה סקיתית (כינוי לקבוצת עמים מאזור הודו-איראן, שהעדויות הקדומות ביותר שלהם הגיעו מהמאה השמינית לפני הספירה) שמעולם לא הזדקנה או איבדה את כושרה. 

צילומי הסרט נערכו בשנה שעברה באוסטרליה, ולצורך התפקיד, ת'רון התאמנה בלחימה בעזרת גרזן כבד, שמשמש את דמותה של אנדי בקומיקס. במהלך אחד הטייקים היא נפצעה מהגרזן וקרעה את הגיד שמחבר את האגודל לכף היד. "אף פעם לא עשיתי משהו כזה", הסבירה ת'רון, "את חייבת ללמוד להילחם עם הדבר העצום הזה בדרך שלא תהרוג את האדם שנלחם איתך". על הפציעה עצמה, שאירעה לקראת סוף הצילומים, סיפרה ת'רון "ברור שבכיתי לא מעט. כולם אמרו לי 'זה בטח רציני', ואני אמרתי 'אנחנו לא יכולים לדבר על זה עכשיו. אנחנו חייבים להמשיך (לצלם) אחרת מה נעשה? יש לנו עוד שלושה שבועות לצלם. אנחנו צריכים לסיים את זה'". ואכן, ת'רון סיימה את הצילומים ורק אז נשלחה לבית חולים, שם עברה שלושה ניתוחים לאיחוי הגיד בידה השמאלית.

ת'רון, כאמור, מתבלת את גוף העבודות המכובד שלה (היא זכתה באוסקר על הסרט "מונסטר", והיתה מועמדת פעם נוספת בתחילת השנה על תפקידה ב"פצצה") בלא מעט סרטי אקשן, וגילמה תפקידים ראשיים ב"מקס הזועם: כביש הזעם" ו"מהיר ועצבני 8". במאית "The Old Guard" דמיינה את דמותה של אנדי כמי שמשתעממת כמעט מקרבות פיזיים בזכות הניסיון הרב שצברה בשנות חייה, מה שאילץ את ת'רון לא רק ללמוד את מהלכי אמנויות הלחימה שאנדי מבצעת אלא גם לא להביע רגש בפניה כשהיא מצלמת אותם. "רוב הפידבק שקיבלתי מהמאמנים שלי היה משהו כמו 'את גורמת לזה להיראות קשה מדי'", סיפרה ת'רון, "ואני הייתי עונה 'כי זה פאקינג קשה'".