תלונות על הטרדות או תקיפות מיניות בעולם הבידור (ובכלל) הן לא משהו חדש או נדיר, לצערנו. אבל השערורייה האחרונה מגיעה ממקום לא צפוי - משתתף ב"מירוץ לדראג של רו פול", סדרה שחוגגת לא רק את כל הצדדים היפים של הקהילה הגאה, אלא של האנושות בכלל.

ג'ואי גוויגלימלי, מתמודד בעונה ה-12 של הריאליטי ששם הדראג שלו הוא שרי פאי, הודח מהסדרה לאחר שנחשף בכתבת תחקיר של באזפיד שהוא נהג להשתמש בשמות בדויים כדי לפתות שחקנים צעירים לשלוח לו סרטוני אודישנים שעונים על הפטישים שלו, בטענה שהם עבור תפקידים במחזות ובסדרות. מי שחשף את ההתנהגות הוא שחקן בן 25 בשם בן שימקוס, שפירסם את סיפורו בפוסט בפייסבוק. בפוסט הארוך, שימקוס סיפר שהוא וגוויגלימלי הם בוגרי אותה תוכנית תיאטרון, ולאחר שסיים ללמוד, אחד מחבריו סיפר לו על הזדמנות לשחק במחזה, והפנה אותו למלהקת בשם אליסון מוזי. לדבריו, הוא החליף עם מוזי כ-150 אימיילים, בהם הם דנו באריכות במחזה עצמו ובחזרות אליו, והיא ביקשה ממנו לשלוח אודישן מצולם.

View this post on Instagram

A post shared by Sherry Pie (@sherrypienyc) on

View this post on Instagram

A post shared by Sherry Pie (@sherrypienyc) on

"הייתי צריך לצלם סצנות שהרגישו מיניות ולא נוחות, אבל ההזדמנות נראתה טובה מדי בשביל לוותר עליה", הוא כתב. "אמרתי לעצמי שאני פשוט לא אתן להורים שלי לצפות במחזה. בחלק מהסרטונים הייתי צריך לצלם את עצמי מזריק סטרואידים ולדבר על כמה שאני אוהב את ריח הזיעה בבית השחי שלי". בסופו של דבר הוא התקשר לחברת ההפקות שמוזי טענה שהיא שייכת אליה, שם אמרו לו שמעולם לא שמעו את שמה. לאחר בירור עם החבר שהפנה אותו אליה, התברר שהוא קיבל את פרטי ההתקשרות איתה מגוויגלימלי. "אני לא יודע למי הסרטונים האלה נשלחו, ולא ידעתי למה הם יועדו", אמר שימקוס אחרי שהבין שנפגע ממעשה התחזות. "הרגשתי איום ונורא. הרגשתי כאילו ניצלו אותי".

שחקן נוסף בשם ג'וש לילימן ניהל גם הוא התכתבות ארוכה עם "אליסון מוזי", גם הוא התבקש לשלוח למלהקת הפיקטיבית תמונות שלו בבגד גוף או בתחתונים בלבד, הפעם כהכנה לתפקיד בסדרת טלוויזיה של HBO שעוסקת בבאדי-בילדר שהסטריאודים מנפחים את גופו. בהמשך ההתכתבות, ביקש גוויגלימלי מלילימן שיאונן לפני השיחה איתו כדי להרגיש "יותר מאצ'ו". שחקן שלישי העיד כי גוויגלימלי ניסה לשדל אותו להתפשט מול המצלמה בטענה ששחקנים אחרים ניאותו לעשות זאת בשביל התפקיד.

גוויגלימלי פירסם פוסט התנצלות בפייסבוק, בו הוא לא הזכיר שמות או פרטים ספציפיים, וכתב: "אני רוצה להתחיל ולומר כמה אני מצטער שגרמתי טראומה וכאב, וכמה אני מובך ונגעל מעצמי. אני יודע שהכאב והסבל שגרמתי לא יעלמו ואני יודע שמה שעשיתי היה שגוי ואכזרי. עד שהתחלתי להשתתף בתוכנית, לא הבנתי עד כמה משמעותי לטפל בבריאות הנפשית שלי. למדתי מהתוכנית כמה חשוב לאהוב את עצמך ואני לא חושב שאי פעם אהבתי את עצמי. פניתי לעזרה ואני מקבל טיפול. אני מתנצל בפני כל מי שפגעתי". בהפקת התוכנית - שעונתה הנוכחית צולמה במהלך 2019 - צייצו, "לאור ההתפתחויות האחרונות וההצהרה של שרי פאי, היא נפסלה מהשתתפות בתוכנית. מתוך כבוד לעבודה הקשה של שאר הקווינס, נשדר את העונה כמתוכנן. שרי לא תופיע בגמר שצפוי להצטלם בקרוב". הצהרה דומה ליוותה את פרק הבכורה של שרי פאי, ששודר בסוף השבוע האחרון. הופעותיה של שרי פאי נחתכו גם מהחומרים שהופיעו בחשבונות הרשמיים של "המרוץ לדראג" ברשתות החברתיות.